MSİ R7 240 İçin Anakart ve İşlemci Önerisi

erensavas

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben bir bilgisayar toplayacağım ama çok pahalı olmayacak bu bilgisayar.
Benim şu anki sistemim:
  • Anakart: ECS G31T M7
  • İşlemci : İntel Pentium e5200 2.50GHz
  • RAM : HILEVEL 2GB 2 tane
  • Ekran Kartı : AMD Radeon HD 3450
  • PSU : 350W

Aklımdaki sistem ise şu:

DDR3 RAM almayı düşünüyorum 4+4 olarak ve MSİ R7 240 ekran kartını düşünüyorum. Benim anakartım DDR2 destekliyor ve en fazla İntel Core 2 Quad işlemci destekliyor yani çok bir upgrade şansım yok. Ben upgrade şansım olabilecek, zamanı gelince bi i3-i5 takabilecek, DDR3 ve PCİ Express olan bir anakartı düşünüyorum. Maximum bütçem 500 lira ancak bu bütçeye MSİ R7 240 hariç 500 lira. MSİ R7 240 200liraya alacağım ve 500TL ye de bir anakart bir de RAM bakacağım seneye hangi anakartı seçmeliyim diye sormak istedim sizlere. Benim RAM'lerim DDR2 bu yüzden anakartı DDR3 alınca yanına DDR3 RAM almam gerekecek o ikisine 500TL ayırıyorum işlemciyi daha sonra düşünürüm ama işlemci upgrade şansım da olsun. Sonuç olarak sizden istediğim kaliteli DDR3 RAM ve Anakart :) Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı