MSI R7 240 Overclock Yapma

mehmetymeydan

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar evde zayıf bir bilgisayar var, AMD Athlon 64 işlemci, 3 GB RAM ve R7 240 ekran kartından oluşuyor. Kardeşim bu bilgisayarda GTA 4 oynamak istiyor lakin en düşük ayarlarda bile 22 Fps veriyor. O da haliyle benim bilgisayarıma musallat oluyor. Şimdi ben buna şöyle bir çözüm buldum; MSI Afterburner yazılımı aracılığıyla ekran kartının 780 MHz olan saat frekansını 810 MHz'ye yükselttim. Böylece 28 Fps'ye yükseldi fakat zaman zaman yine düşüşleri oluyor. Sıcaklık ise 50 derecenin üzerinde seyrediyor. Merak ettiğim şu, daha fazla overclock yapabilir miyim, yapabilirsem ne kadar yapabilirim, sıcaklık kaç derecede olmalı, ekran kartının belleğinin de frekansını yükseltmeli miyim, böylesi zayıf bir karta overclock yaparak çok fazla zarar vermiş olur muyum? Şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bellek frekansı kesinlikle arttırılmalı, GPU frekansını arttırmandan daha etkili olacaktır. Seviye seviye yükseltebilirsin. Sıcaklığın 80-85 üzerine çıkmamasına dikkat et. Mavi ekran veya başka bir hata aldığında, bir önceki değere dön. Bu şekilde stabil değeri bulabilirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı