MSI R7 370 Oyunlarda FPS Düşme Sorunu

Alierikli

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar iyi forumlar. Öncelikle yeni sistem topladım. Kendime geleli 5 gün oldu. Yalnız bir sorunum var. Kasayı ilk açtığım zaman windows 8.1 pro yükledim oyunlarda gayet güzel FPS değerleri alıyordum. Rainbow, h1z1 gibi oyunlarda en kötü 70 80 bazen de bu değerler artıyordu. Bir ara FPS drop almaya başladım rainbow oyununda ve normal bir drop değildi FPS 3'e 2'ye kadar düşüyordu ve bir süre sonra tekrar 80'e 90'a çıkıyordu bu böyle sürekli devam ediyordu ben de windows 10 yükleyip öyle bir deneyim dedim ve windows 10 yükledim ve sorun devam etti birde MSI'ın gamimg app programını kullanıyordum 2 gün önce sorun nasıl çözüldü bilmiyorum ama uğraşırken bir şeylerle sorunu çözdüm sorun çözülmeden önce en son hatırladığım şey MSI gamimg app programında GPU clock hızı 450 MHz hızı idi ben O.C kısmını bastığımda 1050'ye çıktı. 2 gün böyle sorunsuz bir şekilde oyunlarımı gayet yüksek FPS şeklinde oynadım ta ki bu sabaha kadar bu sabah tekrardan FPS sorunu yaşamaya başladım. Sistem özellikleri resimde mevcuttur. Sizlere güvendiğim için konu açtım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. İyi çalışmalar arkadaşlar.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
MSİ Afterburner indirip bir gözlem yapabilir misini? Şu videodaki gibi:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Genelde drop yemenin sebebi dar boğazdır. Birde güç kaynağınız da güç vermekte zorlanıyor voltajı dalgalandırıyor ise bu çeşit sorunlar olabilir. Birde MSİ Gaming App den ayarları sıfırlar mısınız? Belki overclock da sorun vardır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı