MSI R9 380 ısınma sorunu

PapaTheGreat

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
İç Mimar
Arkadaşlar kolay gelsin, Msi R9 380 4 GB modeli kullanıyorum. Masaüstünde veya internet üzerinde dolaşırken sıcaklık 50 dereceyi geçmiyor. 40 - 50 arasında. Ama grafik özellikleri güçlü bir oyun açtığımda çok fazla ısınma problemi yaşıyorum. Örnek vereyim; Playerunknow's Battleground oynarken 30 dk sonra sıcaklık fazla yükselip mavi ekran veriyor. Msi Afterburner kullanıyorum ve tahmin ediyorum fan hızı Auto'dayken benim ihtiyacımı karşılamıyor. Fan hızını manuel ayarlarında kullanmak istiyorum. Ama doğru fan hızı - sıcaklık derecesini bilmiyorum. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fan hızını deneyerek arttır. Ne zaman ısı normal derecelere düşüyorsa öyle kalsın. Ama bence bir problem var. Çünkü MSI soğutması gerçekten iyi bir soğutma.

Mavi ekranların sebebi donanımsal olmak zorunda değil, hatta çoğunlukla yazılımsaldır. Buradaki sorunun soğutmayla alakalı olduğunu düşünmüyorum. Oyunun log dosyalarını atarsanız farklı çözümler önerebiliriz.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı