MSI R9 390X "Gafik donanımına erişimi engellendi" Sorunu

sCobelia

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar sürekli hata alıyorum, donmalar oluyor oyundan atıyor, bazen kilitleniyor restart atmak zorunda kalıyorum. Format attım, driverleri tam bazen de söyle bir hata veriyor: "uygulamanın grafik donanımına erişimi engellendi". Yardımcı olursanız sevinirim arkadaşlar ne yaptıysam düzelmedi.

Sistem:

• MSI R9 390X
  • İntel i7 6700K
  • MSI Z170 GAMING M5
  • GSKILL 16 GB RAM 2400 MHz

İşletim sistemi:

• Win 10 Home

Son düzenleyen: Moderatör:
Yaşadığınız problem ile ilgili olarak Başlat' a tıklayıp CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemine sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile açınız. Açılan pencereye "SFC /SCANNOW" yazıp ENTER tuşuna basınız.(Tırnak işaretleri hariç.) İşlem tamamlandığında bilgisayarınızı yeniden başlatarak kontrol ediniz.
Sorunun devam etmesi durumunda Başlat' a tıklayıp CMD yazın ve arama sonucunda gelen Komut İstemine sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile açınız. Sonrasında aşağıdaki komutları sırasıyla uygulayıp test ediniz.
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Scanhealth
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth
DISM'yi veya Sistem Güncelleştirme Hazırlık Aracı'nı kullanarak Windows bozulma hatalarını düzeltme makalesindeki işlemi uyguladıktan sonra deneyiniz.
Son olarak ekran kartı sürücünüzü kaldırıp en güncel sürümü tekrar kurun.
(Alıntıdır. )

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…