MSI Radeon RX 6800 ekran kartı nasıl detaylı incelenilir?

Bütçe
40000
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba,

Bugün farklı mağazalardan toplam 40 bin TL civarında birkaç bilgisayar bileşeni aldım. Bunlardan birisi de MSI Radeon RX 6800 GAMING Z TRIO 16GB. Vatan Bilgisayar'dan almış olduğum bu kart tahminen elime 1 hafta, belki biraz daha geç bir sürede ulaşacak. İncelemelerini birlikte yapmak istiyorum. Donanım bilgisi konusunda fazla bir bilgim yok. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Bu sayede bu ekran kartını almak isteyen arkadaşlar için güzel bir inceleme olur.

Bunun yanında işlemci olarak Ryzen 5 5600 aldım. Aklımda Ryzen 7 5800x3D almak vardı ama abartmaya gerek olmadığını düşündüm. Onun yerine sahip olduğum ViewSonic VX2458-C-MHD monitörümü Dell 2724D 2K monitöre yükseltme kararı aldım. Bunun daha doğru olduğunu düşündüm. Bunun yanında DeepCool'un AK620 kule tipi soğutucusunu aldım. Bunlar içinde ayrı konular açacağım. Aldığım farklı ürünler mevcut ama hangi başlık altında konu açmam gerektiğini bilmiyorum, bilgisayar toplama galiba. Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle herkese merhaba,

Bugün farklı mağazalardan toplam 40 bin TL civarında birkaç bilgisayar bileşeni aldım. Bunlardan birisi de MSI Radeon RX 6800 GAMING Z TRIO 16GB. Vatan Bilgisayar'dan almış olduğum bu kart tahminen elime 1 hafta, belki biraz daha geç bir sürede ulaşacak. İncelemelerini birlikte yapmak istiyorum. Donanım bilgisi konusunda fazla bir bilgim yok. Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Bu sayede bu ekran kartını almak isteyen arkadaşlar için güzel bir inceleme olur.

Bunun yanında işlemci olarak Ryzen 5 5600 aldım. Aklımda Ryzen 7 5800x3D almak vardı ama abartmaya gerek olmadığını düşündüm. Onun yerine sahip olduğum ViewSonic VX2458-C-mhd monitörümü Dell 2724D 2K monitöre yükseltme kararı aldım. Bunun daha doğru olduğunu düşündüm. Bunun yanında DeepCool'un AK620 kule tipi soğutucusunu aldım. Bunlar içinde ayrı konular açacağım. Aldığım farklı ürünler mevcut ama hangi başlık altında konu açmam gerektiğini bilmiyorum, bilgisayar toplama galiba. Yardımcı olursanız sevinirim.

Daha iyi bir monitöre geçmeniz daha iyi olmuş PC toplandığında MSI Afterburner indirirsin ve kasaya takmadan giriş çıkış portlarının önünü ve yanlarının fotoğraflarını bizimle paylaşırsın.

Daha iyi bir monitöre geçmeniz daha iyi olmuş PC toplandığında MSI Afterburner indirirsin ve kasaya takmadan giriş çıkış portlarının önünü ve yanlarının fotoğraflarını bizimle paylaşırsın.

Tamamdır parçalar elime ulaştığı zaman güncelleme yapacağım fotoğraf ve videolarını sizlerle paylaşacağım bu arada kurulumunu nasıl yapacağım hakkında bir fikrim yok 5 yıl önce sistemimi vatan bilgisayarda toplamıştım kurulumunu onlar yapmıştı şu anda farklı mağazalardan aldığım için nasıl yaparım bir fikrim yok ama tanıdık birisini bulabilirsem yardım almayı düşünüyorum aksi olursa sizlerle yine toplayabiliriz yardım edeceğinizden şüphem yok şimdiden teşekkürler. Bir de şunu eklemek istiyorum 5 yıl önce Vatan Bilgisayar'dan RX590 Sapphire Nitro+ 8 GB isimli ekran kartını almıştım tamamen hayal kırıklığı yaşamıştım garantisi 2 yıldı aldığım ilk günden beri WattMan hatasıyla cebelleşiyordum aldığım fiyat %50 uygun bir fiyattı galiba indirimden toplamıştım o yüzden iade edip başka bir ekran kartına geçiş yapmamak istedim. Kart garantisinin bittiği günden neredeyse 2 ay sonra bozuldu, görüntü tamamen bozuldu ve belli bir süreden sonra ekran hiç açılmadı başka bir ekran kartı takarak denedik sorunun ekran kartında olduğunu anlamıştık neden olduğunu hala bilmiyorum içini açıp baktığımızda çipin yandığını söylediler garantinin bitmesi dolayısıyla kart elimde kaldı neredeyse 3 yıl oyunlarla ilişiğimi kestim o zamanlarda AMD'den tamamen uzak duracağıma söz vermiştim ama okuduklarım ve kullanıcıların yorumlarına güvenerek WattMan hatası olmaz umuduyla RX6800 aldım umarım tekrar aynı sorunla karşılaşmam.

Tamamdır parçalar elime ulaştığı zaman güncelleme yapacağım fotoğraf ve videolarını sizlerle paylaşacağım bu arada kurulumunu nasıl yapacağım hakkında bir fikrim yok 5 yıl önce sistemimi vatan bilgisayarda toplamıştım kurulumunu onlar yapmıştı şu anda farklı mağazalardan aldığım için nasıl yaparım bir fikrim yok ama tanıdık birisini bulabilirsem yardım almayı düşünüyorum aksi olursa sizlerle yine toplayabiliriz yardım edeceğinizden şüphem yok şimdiden teşekkürler. Bir de şunu eklemek istiyorum 5 yıl önce Vatan Bilgisayar'dan RX590 Sapphire Nitro+ 8 GB isimli ekran kartını almıştım tamamen hayal kırıklığı yaşamıştım garantisi 2 yıldı aldığım ilk günden beri WattMan hatasıyla cebelleşiyordum aldığım fiyat %50 uygun bir fiyattı galiba indirimden toplamıştım o yüzden iade edip başka bir ekran kartına geçiş yapmamak istedim. Kart garantisinin bittiği günden neredeyse 2 ay sonra bozuldu, görüntü tamamen bozuldu ve belli bir süreden sonra ekran hiç açılmadı başka bir ekran kartı takarak denedik sorunun ekran kartında olduğunu anlamıştık neden olduğunu hala bilmiyorum içini açıp baktığımızda çipin yandığını söylediler garantinin bitmesi dolayısıyla kart elimde kaldı neredeyse 3 yıl oyunlarla ilişiğimi kestim o zamanlarda AMD'den tamamen uzak duracağıma söz vermiştim ama okuduklarım ve kullanıcıların yorumlarına güvenerek WattMan hatası olmaz umuduyla RX6800 aldım umarım tekrar aynı sorunla karşılaşmam.
Şahsen ben 4 aydır rx6800 kullanıyorum, ne wattman ne de driver hatası aldım hocam. Özellikle 500 serisinde baya sıkıntı vardı ama RDNA 2 ile sorunlar iyice azaldı, herhalde AMD'nin en rekabetçi ve F/P serisi 6000 serisiydi.

Şahsen ben 4 aydır RX6800 kullanıyorum, ne WattMan ne de driver hatası aldım hocam. Özellikle 500 serisinde bayağı sıkıntı vardı ama RDNA 2 ile sorunlar iyice azaldı, herhalde AMD'nin en rekabetçi ve F/P serisi 6000 serisiydi.

Bunu duyduğuma tekrardan çok sevindim hocam. 15.600 gibi bir fiyata denk geldi aklımda bu kart hiç yoktu aslında ancak rakiplerinin performasına ve fiyatına baktığım zaman bunu almayı tercih ettim aklımda RTX 4070 vardı fakat fiyatı 20.000 ve üstü sularda dolaşıyordu. İyi bir tercih yaptığımı düşünüyorum.

Yeni bir güncelleme kargom 5 gündür yola çıkmadı 3 gündür kargoya teslimatı beklendiği söyleniyor neredeyse aldığım bütün parçalar elime ulaştı ulaşmayanlar çoktan ilk veya ikinci günden kargoya verildi Vatan Bilgisayar yine şaşırtmadı vatanla ilgili bir diğer anım topladığım bilgisayara korsan Windows indirmesi sana kıyak geçtim diyerek çalışanının sanki bir iyilik yapmış havalarıydı. Bana da kurulumu yapılıp yüklendikten sonra söylemişti. Şimdi de 2 gündür ulaşmaya çalışıyorum fatura keşilmiş neden göndermiyorsunuz diye soracağım ne açan var ne müşteri hizmetlerine bağlanabiliyorum saçmalık gerçekten. Aldığım diğer ürünlerin iade süreci başladı bakalım 20 gün sonra mı lütuf edip getirirler yoksa ne olur göreceğiz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı