MSI RTX 2060 Ventus XS vs Gigabyte 2060

numinex

Hectopat
Yer
Kayseri
Daha fazla  
Merhabalar sevgili dostlar, ilk kez sistem topluyorum fakat ekran kartı konusunda kafam karışıyor. Yaptığım araştırmalarda iki ekran kartının da aynı güçte olduğunu gördüm ve karşılaştırmalarda hemen hemen aynı puanı topladılar. Isınma problemi ile ilgili olabileceğini düşünerek yaptığım araştırmalarda ise kesin bir yargıya varamadım ve ne yazık ki yazılanlar beni ikna edemedi. Almayı düşündüğüm sistemlerin ekran kartı ve kasa hariç tüm bileşenleri tamamen aynı. Sanırım kasa farkının sebebi de birinin RGB aydınlatmalı olması (her ikisinde de önde 3 arkada 1 olmak üzere 4 fanları var). Sistemlerin linkini aşağıya bırakıyorum. Sizce hangisini tercih etmeliyim ve neden? Teşekkür ederim.​

TEKNOKING/GIGABYTE RTX 2060 OC 6GB/AMD Ryzen 5 3500/16GB DDR4/480GB SSD/Geforce RTX RayTracing PC | ITOPYA (Bu sistemde AMD Ryzen 5 3500X tercih ettim)

JAHO-2060V/MSI RTX 2060 VENTUS XS 6G OC/AMD Ryzen 5 3500X/16GB DDR4/480GB SSD/Geforce RTX RayTracing PC | ITOPYA

İlk sistemde psu yerine c4 kullanılmış 2. sşstem daha iyi onu alın.
Anakartıda daha iyi 2.sistemin her türlü daha iyi işlemcidise daha iyi ilk sistemi düşünmezdim ben. Bu 2 sistemden birinide tercih edebilirsiniz ULTIMA-2060 / AMD Ryzen 5 3500 / ASUS DUAL RTX 2060 6GB / 16GB RAM / 500GB NVMe M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR
BLADE-5600XT / AMD Ryzen 5 3600 / ASUS DUAL RX 5600 XT EVO 6GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR 2. sistem attığınız tüm sistemlerden daha iyi.

İlk sistemde psu yerine c4 kullanılmış 2. sşstem daha iyi onu alın.
Anakartıda daha iyi 2.sistemin her türlü daha iyi işlemcidise daha iyi ilk sistemi düşünmezdim ben. Bu 2 sistemden birinide tercih edebilirsiniz ULTIMA-2060 / AMD Ryzen 5 3500 / ASUS DUAL RTX 2060 6GB / 16GB RAM / 500GB NVMe M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR
BLADE-5600XT / AMD Ryzen 5 3600 / ASUS DUAL RX 5600 XT EVO 6GB / 16GB RAM / 500GB M.2 SSD Gaming Bilgisayar - Gaming.Gen.TR 2. sistem attığınız tüm sistemlerden daha iyi.
C4'den kastınızı anlayamadım tam olarak. Kasayı incelediğimde Psu'nun olduğu söyleniyor. Cahilliğimi mazur görün. Attığınız sistemlerle ilgili olarak sanırım sistemlerde oynama yapmamız mümkün değil. İlk sistemde Ryzen5 3500 kullanılmış. Ben 3500X tercih edeceğim. İkinci sistem RX5600 kullanıyor 2060'a göre daha performanslı olduğu söyleniyor ama daha önceden AMD ekran kartı kullanıp hezimete uğramış birisi olarak AMD ekran kartlarına karşı bir antipatim var. Ayrıca RX5600'ün hala sıkıntıları olduğunu okumuştum. Sıcaklık, fps drop vs.​

C4'den kastınızı anlayamadım tam olarak. Kasayı incelediğimde Psu'nun olduğu söyleniyor. Cahilliğimi mazur görün. Attığınız sistemlerle ilgili olarak sanırım sistemlerde oynama yapmamız mümkün değil. İlk sistemde Ryzen5 3500 kullanılmış. Ben 3500X tercih edeceğim. İkinci sistem RX5600 kullanıyor 2060'a göre daha performanslı olduğu söyleniyor ama daha önceden AMD ekran kartı kullanıp hezimete uğramış birisi olarak AMD ekran kartlarına karşı bir antipatim var. Ayrıca RX5600'ün hala sıkıntıları olduğunu okumuştum. Sıcaklık, fps drop vs.​
Böyle markaların psularına güvenilmez hocam. Her an sistemi yakabilir. Rx5600xt ben kullanıyorum bir sıkıntısı yok. Su ana kadar hiçbirşey yasamadım. 2060 da tercih edebilirsiniz size tavsiyem r5 3600 5600xt kullanmanız ama sizin attığınız sistemlerden 2.sistemi tercih edin 1.nin yüzüne bakmayın bile.

5600xt almak yerine 2060 almak çok daha mantıklı.
DLSS RTX gibi teknolojiler barındırdığı gibi + yazılımsal sorunları yok.
Kas gücü olarak da birbirlerine denkler 2-5 fps fark oynar ancak.

Böyle markaların psularına güvenilmez hocam. Her an sistemi yakabilir. Rx5600xt ben kullanıyorum bir sıkıntısı yok. Su ana kadar hiçbirşey yasamadım. 2060 da tercih edebilirsiniz size tavsiyem r5 3600 5600xt kullanmanız ama sizin attığınız sistemlerden 2.sistemi tercih edin 1.nin yüzüne bakmayın bile.
Sanırım psu kasayla (power boost C-58)
birlikte geliyor. Kasayı değiştirmemi önerir misiniz? Örneğin 2. sistemdeki kasa.(thermaltake V200)
5600xt almak yerine 2060 almak çok daha mantıklı.
DLSS RTX gibi teknolojiler barındırdığı gibi + yazılımsal sorunları yok.
Kas gücü olarak da birbirlerine denkler 2-5 fps fark oynar ancak.
Peki ısınma konusunda fikrinizi alabilir miyim hocam? İkinci olarak Psu konusunda fikriniz nedir? Siz olsanız hangi kasayı tercih ederdiniz? İlk sistemim olacağı için psu konusuna çok hakim değilim mazur görün. Açık olursanız çok sevinirim.

Sanırım psu kasayla (power boost C-58)
birlikte geliyor. Kasayı değiştirmemi önerir misiniz? Örneğin 2. sistemdeki kasa.(thermaltake V200)

Peki ısınma konusunda fikrinizi alabilir miyim hocam? İkinci olarak Psu konusunda fikriniz nedir? Siz olsanız hangi kasayı tercih ederdiniz? İlk sistemim olacağı için psu konusuna çok hakim değilim mazur görün. Açık olursanız çok sevinirim.
RTX 2060 orta derece ısınan bir kart gigabyte modelinden uzak durun mümkünse ASUS DUAL EVO modelini alabilirsiniz. Hazır sistem olduğu için MSI Ventus seçeneği var sanırsam onu da alabilirsiniz ama asusa göre bir tık daha fazla ısınır aklınızda bulunsun :)
PSU'da power boost almanızı tavsiye etmem thermaltake daha iyi bir tercih.

RTX 2060 orta derece ısınan bir kart Gigabyte modelinden uzak durun mümkünse ASUS Dual Evo modelini alabilirsiniz. Hazır sistem olduğu için MSI Ventus seçeneği var sanırsam onu da alabilirsiniz ama ASUS'a göre bir tık daha fazla ısınır aklınızda bulunsun :)
PSU'da Power Boost almanızı tavsiye etmem Thermaltake daha iyi bir tercih.

ASUS Dual Evo ekran kartlı sistemleri araştırdığımda Frisby model kasalarla karşılaştım genelde hakkında kötü yorumlar yapılmış. Ama ASUS Dual’li Thermaltake’de bulamıyorum. 😔 Coolermasters ile sunulmuş ama onu da karşılayacak bütçeye sahip değilim. Sanırım ya MSI’lı Thermaltake ya da ASUS Dual’li Frisby arasında seçim yapmak zorundayım. Sora sora sizi de sıkboğaz ettim ama siz olsanız hangisini seçerdiniz hocam?​

ASUS Dual Evo ekran kartlı sistemleri araştırdığımda Frisby model kasalarla karşılaştım genelde hakkında kötü yorumlar yapılmış. Ama ASUS Dual’li Thermaltake’de bulamıyorum. 😔 Coolermasters ile sunulmuş ama onu da karşılayacak bütçeye sahip değilim. Sanırım ya MSI’lı Thermaltake ya da ASUS Dual’li Frisby arasında seçim yapmak zorundayım. Sora sora sizi de sıkboğaz ettim ama siz olsanız hangisini seçerdiniz hocam?​
MSI ile thermaltake daha iyi olur kasa hava akışı da önemli :)

Geri
Yukarı