MSI RTX 2070 Super Coil Whine

GTA 5'de dikey eşitlemeyi kapattığım zaman duyulacak bir şekilde cızırdama yapıyor. Ne hikmetse RDR2'de aynı sorunu yaşamıyorum. Yani dikey eşiyleme açık veya kapalı olsun seste bir fark duyamıyorum.
Böyle çözümsüz sorunlar beni çıldırtıyor. Ekran kartı bozuksa bozuktur mesela değiştirirsin düzelir. Ama bu öyle değil..

Kulaklık takılı değilken duyuyor musunuz?

İnsan o kadar para verdikten sonra böyle birşey yaşayınca kendini kötü hissediyor. Herşey mükemmel olsun istiyor.

Öyle tabii. Ama dediğim gibi anladığım kadarıyla hepsinde bir miktar var ama sesin şiddeti üreticinin malzeme kalitesine göre değişiyor. Dedim ya şuan MSI Gaming X modelini kullanıyorum bu ses kulak vermeyince anlaşılmıyor hiç. AMD Sapphire kullanırken düdüklü tencere gibiydi. Forumda Asus Rog Strix ile yaşanan Coil Whine sorunları da gördüm. Çok kafaya takmayın.

Arkadaşlar PSU değişmini gerçekleştirdim ses biraz azalsa da Coil Whine durumu maalesef devam ediyor. 3. ekran kartım hepsi kaliteli marka hepsinde aynı sorun çıktı sanırım pes edip bu ses tahammül etmeye çalışacağım. 4300 TL para verip bu sese katlanmak zorunda olmak inanılmaz zoruma gidiyor..
Sadece denemek için mi alacaksınız eğer öyleyse Kayseride ikamet ediyorum kullandığım PSU yu test edebiliriz sisteminde.
Hocam size nasıl ulaşabilirim?

Son düzenleme:
Çözüm bulabildiniz mi ? Aynı sorunu Asus Dual 2070 ile bende yaşıyorum. 2 Hafta oldu alalı. Bugün cızırtı gelmeye başladı. Oyunu açınca geliyor. Çok fazla değil ama rahatsız ediyor.

Aynı sorunu Gigabyte RTX 2070 S WİNDFORCE ile yaşıyorum. Sinerjiye mail attım sonuç bekleyeceğim malesef.

İyi günler. MSI GeForce RTX 2070 Super Gaming X 8 GB ekran kartı kullanıyorum. Benim kartımda da cızırtı sorunu başladı. Üstelik cızırtı sesi hoparlörlere de yansıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı