MSI RTX 2070 Super Gaming X Trio alınır mı?

RTX serisindeki çift fanlı kartları ilgili modelin sıcaklık testini görmeden gömmeyelim. RTX 2060 Ventus XS kullandım. Şu an Zotac RTX 2070 Mini kullanıyorum. Bf5, Rainbow Six Siege, Pubg ve Call of Duty Warzone'da deneyimledim (RTX 2060 kullanırken Warzone yoktu). Msi Rtx 2060 Ventus Xs 74 dereceyi gördü. Msi Afterburner'ın fan profili ile 70 derecede %70 çalışacak şekilde ayarladım, oyunlarda 68 dereceyi gördüm.
Zotac Rtx 2070 Mini'de 68-69 dereceleri görüyordum. Zotac Firestorm uygulaması ile aynı fan profilini aktif ettim ( 60-70 derecelerde %70 hız). Oyunlarda en fazla 66 dereceyi gördüm.
Bu iki kart da kısa kart olup çift fanlı ve standart mütevazi soğutmalı modeller. Zotac RTX 2070 Mini'yi 3100 TL civarına aldım N11'den geçen aylarda.
Özetle RTX serileri çok fazla ısınmıyor sanırsam. Super serileri ve firmaların OC'li versiyonlarda durum farklı olabilir. Kart 60 derecede çalışsın diye fazla para vermeyin derim. Oyunlarda 65-75 derece arası gayet makul değerler bence.

RTX serisindeki çift fanlı kartları ilgili modelin sıcaklık testini görmeden gömmeyelim. RTX 2060 Ventus XS kullandım. Şu an Zotac RTX 2070 mini kullanıyorum. BF5, Rainbow Six Siege, PUBG ve Call of Duty Warzone'da deneyimledim (RTX 2060 kullanırken Warzone yoktu). MSI RTX 2060 Ventus XS 74 dereceyi gördü. MSI Afterburner'ın fan profili ile 70 derecede %70 çalışacak şekilde ayarladım, oyunlarda 68 dereceyi gördüm.
Zotac RTX 2070 Mini'de 68-69 dereceleri görüyordum. Zotac firestorm uygulaması ile aynı fan profilini aktif ettim ( 60-70 derecelerde %70 hız). Oyunlarda en fazla 66 dereceyi gördüm.
Bu iki kart da kısa kart olup çift fanlı ve standart mütevazi soğutmalı modeller. Zotac RTX 2070 Mini'yi 3100 TL civarına aldım N11'den geçen aylarda.
Özetle RTX serileri çok fazla ısınmıyor sanırsam. Super serileri ve firmaların OC'li versiyonlarda durum farklı olabilir. Kart 60 derecede çalışsın diye fazla para vermeyin derim. Oyunlarda 65-75 derece arası gayet makul değerler bence.

Deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim. Bir kaç test videosu izledim deneyimlerinizle benzer sonuçlar vermişler. Eger firma kabul ederse çift fanlı versiyonlara bakacağım o zaman.

Soğutması ve estetik görünüşüyle muhteşem bir ekran kartı. Üstündeki RGB aydınlatmalar MSI'ın kendi Mystic Light yazılımıyla yönetilebiliyor. Fan teknolojisi harika. Oldukça sessiz ve iyi soğutma sağlıyor. Belli bir sıcaklığı geçmedikçe fanlar çalışmıyor. Yanında gelen destek braketi sayesinde ağır olan kartın hem kendisi hem anakarttaki PCI soketi zarar görmüyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı