MSI RTX 3060 Ti Gaming X Trio 7544 TL!

Bu insanlar salak herhalde 2000-2500 Euro'luk kart tüm AMD 6000 serisinden bile daha çok kullanılıyor Steam'e göre.
Bu insanlar doldurmaya gelmiş insanlar. Forumun hala %80'i 6000 serisini sürücü sorunlu sanıyor, FSR'ın varlığından habersiz, bilmişler sadece stabil sürücü ve RT. Böyle bir ortamda çok doğal o yüzdeler.

Bu insanlar doldurmaya gelmiş insanlar. Forumun hala %80'i 6000 serisini sürücü sorunlu sanıyor, FSR'ın varlığından habersiz, bilmişler sadece stabil sürücü ve RT. Böyle bir ortamda çok doğal o yüzdeler.

Hayır zaten ben AMD'yi de eleştirmiyorum, bu nesildeki kartları çok güzel. 3080 kullanmasam ROG sıvı soğutmalı 6800 XT takacaktım kasama. Fakat Nvidia her zaman daha pahalı oldu, bunun da çoğu zaman haklı bir sebebi vardı. Şimdi de sebebi Nvidia'nın teknolojileri. AMD işlemci konusundaki gibi 2-3 nesil boyunca aralıksız bir güven tahsis eder ve farkı her alanda kapatırsa o istatistik tersine döner, o zaman aynı seviyedeki Nvidia karta 2K fazla vereni eleştiririz haklı olarak, fanboylukla suçlarız hep birlikte. Şimdi ise Nvidia'ya fazla vereni eleştirmem, eleştiren de olaya çok yönlü bakamıyordur.
Bu arada 6600 XT testlerini de daha yeni izledim ben de 3060 Ti seviyesi kart sanıyordum, bildiğin 3060’ın biraz üzeri, 3060 Ti’ın net şekilde altında bir kart olmuş bu. Ben de 3060 Ti seviyesi bile olsa 2K fazla verip Nvidia alırım demiştim, yorumumu değiştirip o rakamı 3K yapıyorum.

Son düzenleme:
Bu arada 6600 XT testlerini de daha yeni izledim ben de 3060 Ti seviyesi kart sanıyordum, bildiğin 3060’ın biraz üzeri, 3060 Ti’ın net şekilde altında bir kart olmuş bu. Ben de 3060 Ti seviyesi bile olsa 2K fazla verip Nvidia alırım demiştim, yorumumu değiştirip o rakamı 3K yapıyorum.
Elindeki o sistemle konuşmak kolay tabii, şu anda bir yerleri 3.5 atan kişilere sistem toplamaya uğraşıyorum, o dediğin "Nvidia kalite farkının" %10'unu eklemek için bile nasıl uğraşıyorlar. Öyle şak diye 3K çıkartmak kolay değil, bu kartları alınabilir yapan asıl etkenlerden biri de bu. Sırf "Nvidia lüksü" için bu kartın üstüne 2000 ekleyip 3060 alamıyor herkes.

Elindeki o sistemle konuşmak kolay tabii, şu anda bir yerleri 3.5 atan kişilere sistem toplamaya uğraşıyorum, o dediğin "Nvidia kalite farkının" %10'unu eklemek için bile nasıl uğraşıyorlar. Öyle şak diye 3K çıkartmak kolay değil, bu kartları alınabilir yapan asıl etkenlerden biri de bu. Sırf "Nvidia lüksü" için bu kartın üstüne 2000 ekleyip 3060 alamıyor herkes.

3060 değil 3060 Ti’dan bahsediyoruz bu arada fark ettiniz mi bilmiyorum.

3060 değil 3060 Ti’dan bahsediyoruz bu arada fark ettiniz mi bilmiyorum.
Bunun 2-3K üstüne 3060 Ti çok zor olduğu için ben direkt 3060 üzerinden konuştum.
Bu sabah millet üst seviye 3 fanlı tasarımları 3800-4200 lira aralığına aldı, TR içinden bırak 3060 Ti'ı 3060 bile o fiyatlarda eli yüzü düzgününü bulmak çok zor. (Geçmiş ve sınırlı indirimler hariç)

O 3800-4000-4200 TL’lik fiyatlar hataydı, o fiyatlara bir daha bulunması çok zor. 380 dolar zaten MSRP fiyatı kartın. En uyduruk model bile olsa 10-20 dolar custom model farkı olur. 400 doları da 8,56 ile çarpıp üzerine %20 gümrük ekleyince bile 4100 TL ediyor. Bunlar mağaza, distribütör payı olmayan fiyatlar. Nitekim İnventus da fiyatı 5100’e çekmiş.

Ben bol keseden 3K verin şunu bunu alın mevzusunu savunmuyorum o örnek işin abartısı da bu kart özellikle low range bir kart. 5500 XT’nin devam modeli. Nitekim bu da 128 Bit ve 8GB ama daha iyisi tabii. 5500 XT’yi iki ay önce 2850 TL’den almıştım Amazon’dan, Asus Dual modeliydi. Bu kartların da onların devamı olarak taş çatlasın 1K pahalı olması lazım 3850 TL olsun. Eğer bu özellikteki bir karta 5500 TL verebiliyorsanız 2K koyun 3060 Ti alın demek bence saçma değil. Çünkü bir karta ederinin çok üstünü ödüyorsunuz zaten. Hardware Unboxed ve Gamers Nexus incelemeleri de paylaşılmış bunlar midrange bile değil low range olması gereken kartlar, çünkü 1080p oyunculuk için ve 1080p artık bitiyor. Mid range artık 3060ti’dır, 6700XT’dir, 3070’tir, 3070ti’dır. High range ise 3080-3090-6800XT-6900XT’dir. Önnceden bu böyleydi, fiyatlar artmış olabilir ama genel güç skalasındaki yerleri değişmedi. Ben de low range bir karta 5500 TL vereceğinize 2K daha verin, midrange’in belki başında olan ama en azından ömrü daha uzun olacak ve 2K için de kullanılabilecek bir kart alın diyorum. Bunu da üzerine basa basa kendi kartını yüksekten satmış olanlar için söyledim. Elindeki parayla yeni sistem toplayan arkadaşlar için değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı