MSI RX 570 ve Ryzen 5 1600 AF sistem tavsiyesi

Crmuslu

Centipat
Selamün aleyküm. Öncelikle Ryzen 5 1600 AF ile sistem topladım kendimce. Sizce uyum ve performansı nasıl olur? Öneri ve tavsiyeleriniz bekliyorum.

İşlemci: AMD Ryzen 5 1600 AF 12nm
Anakart: MSI B450 GAMING Plus Max AM4 Soket
RAM: G.Skill 16 GB Ripjaws V Kit 3600MHz CL18
Ekran Kartı: MSI Armor RX570 4 GB 256 Bit

Bu sistemden uyum ve performs alabilir miyim? Darbogaz vb. herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım? Yardımcı olur musunuz?

Bütçe ne? SSD, Kasa, PSU, Monitör bunlar dahil mi? RAM MHz fazla, gereksiz pahalı. O Anakart yerine B450M S2H tercih edilebilir. O Kart yerine 1650 Super olmalı. Ayrıca diğer bileşenler nerede?

Bütçe ne? SSD, Kasa, PSU, Monitör bunlar dahil mi? RAM MHz fazla, gereksiz pahalı. O Anakart yerine B450M S2H tercih edilebilir. O Kart yerine 1650 Super olmalı. Ayrıca diğer bileşenler nerede?
İhtiyacım olan sadece işlemci ram ve anakart diyerleri bileşenler kasamda mevcuz şuanki sistemimi yükseltmek istiyorum ram 8 de olabilir Mhz neden fazla dediniz ? ayrıca elimde olan ekran artık Rx570 mevcut ama ileriye dönük olarak o anakartı seçtim ben sizce yalnışmı ?
Ramlar biraz fazla kaçmış onun dışında sıkıntı yok.
8 e düşüre bilirim neden fazla dediniz ?

İlk olarak anakartın oyunda FPS olarak hiçbir artısı yok. Overclock düşünülmediği sürece anakartın pahalı olmasına gerek yok. Gigabyte B450M S2H anakart, Corsair Vengeance 8 GB 3000MHz RAM ve kalan paraya da GTX1650SUPER veya RX 5500 XT 8 GB öneririm.

İlk olarak anakartın oyunda FPS olarak hiçbir artısı yok. Overclock düşünülmediği sürece anakartın pahalı olmasına gerek yok. Gigabyte B450M S2H anakart, Corsair Vengeance 8 GB 3000MHz RAM ve kalan paraya da GTX1650SUPER veya RX 5500 XT 8 GB öneririm.
Şimdi usta ben o anakartı ileriye dönük olarak düşündüm ilerde yükseltme yapabilme imkanı sağlasın diye ama Elimde olan ekrantı rx570 4 gb
bu ekrantına performans alabilecegim ilerde yükselte bileceğim bu sistem yapmak istedim oraya yazdığım ram sadece bi secenek olarak

Şimdi usta ben o anakartı ileriye dönük olarak düşündüm ilerde yükseltme yapabilme imkanı sağlasın diye ama elimde olan ekrantı RX570 4 GB
Bu ekrantına performans alabilecegim ilerde yükselte bileceğim bu sistem yapmak istedim oraya yazdığım RAM sadece bir secenek olarak.

Şöyle söyleyeyim ileri dönük anakart almak dediğin chipseti aynı olduğu sürece bir fark olmaz. Yani sen 1000 liralık B450M'de alsan 600liralık B450M'de alsan hiçbir fark olmaz çünkü B450M anakart zaten ileri dönük. O paraya RX580 8 GB tercih edebilirsin (Sapphire öneririm) 70 derecede falan çalışıyor Sapphire, gayet iyi sıcaklıklar bunlar.

Şöyle söyleyeyim ileri dönük anakart almak dediğin chipseti aynı olduğu sürece bir fark olmaz. Yani sen 1000 liralık B450M'de alsan 600liralık B450M'de alsan hiçbir fark olmaz çünkü B450M anakart zaten ileri dönük. O paraya RX580 8 GB tercih edebilirsin (Sapphire öneririm) 70 derecede falan çalışıyor Sapphire, gayet iyi sıcaklıklar bunlar.
Anakart: MSI B450 GAMING Plus Max AM4 Soket yani siz diyorsunuz ki bunun yerine
GIGABYTE B450M S2H 3200MHz(OC) DDR4 Soket AM4 alsam hiç farkı olmayacak bütçe harici
Benim elimde ekran kartı şuan mevcut şuan kullandığım kasada takılı ona para vermeyeceğim anlayacağınız bu ekran karıtını kullanarak bi üst sistem yapmak istiyorum şuanki sistemim darbogaz oluyor fps sorunu yaşıyorum

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı