MSI RX 580 8 GB Gamin X alınır mı?

Bütçe
anakar bütçesi en fazla 500

1oguzz

Hectopat
Arkadaşlar elimdeki sistemi satmaya karar verdim ve sadece FL Studio kullanıp Valorant oynayacağım düşündüğüm sistem şu şekile
MSI 8 GB Gaming X
R5 1600 AF--OC 3.6GHz
2*8 3000MHz RAM
PSU ve kasayı eski sistemimden alacağım.
2 Sorum var birincisi MSI bu modelinin sıfırını bulamadım çok ucuz bir 2. el buldum acaba sıkıntı olur mu?
2. sorum ortalama bir anakart tavsiye eder misiniz?
Şu aralar tek oynadığım oyun valo ve paraya ihtiyacım var sizce bu sistem +144 oynatır mı benchmarklarına baktım ama her videoda farklı yorumlarınızı bekliyorum.
(Anakart bütçesi en fazla 500 ama makul şeyler tavsiye ederseniz iyi olur

"Çok ucuz bir ikinci el" sıkıntı çıkarabilir. Toplam bütçe ne kadar?
1600 AF yerine R3 3100 alınabilir.
RX580 8 GB almanı önermem.
Anakart olarak:

8 GB işleyecek bir kart değil. Bence 4 GB olması daha mantıklı. Öncelikle RX serisi fazla güç tüketen bir kart. Onun yerine 1650S veya 1660 gibi kartlara yönelmenizi tavsiye ederim.

Tam bir bütçe hesabı yapmadım sadece anakart işlemci ve ekran kartını değiştireceğim en fazla 4K bu üçü için.
8 GB işleyecek bir kart değil. Bence 4 GB olması daha mantıklı. Öncelikle RX serisi fazla güç tüketen bir kart. Onun yerine 1650S veya 1660 gibi kartlara yönelmenizi tavsiye ederim.
ilk başta rx570 düşündüm ona da aynısın söylediler böyle biraz ekle şu daha iyi diye diye çok artıyor maalesef fiyat ama çok bir sıkıntısı yoksa 580 i alıp çıkmak istiyorum

Geri
Yukarı