MSI RX570 Armor 8 GB kasa ve PSU tavsiyesi

milaga

Decapat
Kafamda her şeye karar verdim anakart ve ekran kartını aldım bile ama şu kasa ve güç kaynağına bir türlü karar veremiyorum. Bütçem çok az (Max 500₺) 600W almaya kalktığımda ya 80+ olmuyor ya da kasa çöp bir kasa oluyor ama 500W yeter mi bilemiyorum. Sistemim ise bu:
AMD Ryzen 5 2600
MSI RX570 Armor 8 GB
MSI B450-A Pro
Corsair Vengeance LPX 8 GB 3000MHZ
Adata SU630 240GB
Almayı düşündüğüm bu yeterli olur mu?
FSP CMT110A

Son düzenleyen: Moderatör:
N11'den bu tarz ürünleri alma taraftarı değilim açıkçası, yoksa marka güvenilirdir F/P ürünüdür.

Kasa önerisi.
Kasada üç adet dahili fan ve RGB LED'li ön panel bulunuyor.
Kasanın tasarımı, hoş ve şık.

Kasa önerisi 2.
Kasada üç adet dahili fan ve RGB LED'li fanlar bulunuyor.
Kasanın tasarımı, bana göre diğer kasa kadar olmasa da, şık duruyor.

PSU önerisi.
PSU önerisi 2.
Önerdiğim güç kaynakları, 500W, 80+ olmakla beraber sistemine yeterli gelecektir.

Bütçeni çok otuz - kırk lira civarı attırıp bunları alabilirsin.
Böylece iki adet kasa ve iki adet güç kaynağı önerisinde bulundum.
Bunlardan ikisini istediğin şekilde seçebilirsin, sana sıkıntı çıkarmayacaklardır.

Sinerji.gen.tr güvenilir bir sitedir, oradan arkadaşım dahil olmak üzere bir çok kişi ürün satın almıştır.

N11'den bu tarz ürünleri alma taraftarı değilim açıkçası, yoksa marka güvenilirdir F/P ürünüdür.

Kasa önerisi.

Kasa önerisi 2.

PSU önerisi.
PSU önerisi 2.
Önerdiğim güç kaynakları, 500W, 80+ olmakla beraber sistemine yeterli gelecektir.

Bunlardan ikisini istediğin şekilde seçebilirsin, sana sıkıntı çıkarmayacaklardır.

Sinerji.gen.tr güvenilir bir sitedir, oradan arkadaşım dahil olmak üzere bir çok kişi ürün satın almıştır.
Arkadaşın söylediği iki kasayıda önerebilirim ben Kasa önerisi 2. bunu kullanıyorum ben de RX 570 kullanıyorum ve kasa şu ana kadar sorun çıkartmadı. Eğer arkadaşın 1. önerisini almak istersen mid modeli 40 lira fazla. 40 lira daha az verip aynı kasanın minisini alabilirsin ancak soğutma sıkıntısı var diyorlar minisine, kendin ekstra soğutma yaparsan sıkıntı çıkmayacaktır. Son olarak evet 500w RX 570 için yeterli olacaktır ancak güvenilir markadan alın PSU deyip geçmeyin sistemi çöp edebilirsiniz aman dikkat edin. Ucuz olsun diye kasaların yanına markası bile belli olmayan PSU'lar koyuyorlar bu çok yanlış bir şey dikkat edin lütfen.

Son düzenleme:

Kasa önerisi.

Kasa önerisi 2.

PSU önerisi.
PSU önerisi 2.

Aerocool tavsiyen için çok teşekkür ederim "500W yeter mi?" konusu kafama çok takılmıştı ama içimi rahatlattın açıkçası. Gösterdiğin kasa minitower olduğundan onun yerine midtower tercih edeceğim anakartım ATX çünkü. Tekrar çok sağolun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı