MSI seahawk 3080'de termal ped değişimi nasıl oluyor?

Defkhammet

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. MSI seahawk 3080 ekran kartımın sıcaklık değeri çok güzel aslında ama mining yaparken fark ettim VRAM'ler 110 dereceyi görüyor ama Afterburner'dan baktığımda 50 derecelerde. Termal pedleri değiştirmek istiyorum fakat bir vidanın üzerinde garanti etiketi var. Termal ped değiştirmek kartımın garanti dışı kalmasına neden olur mu? Ayrıca kart sıvı soğutmalı olduğu için normal kartlardan farklı mıdır termal ped değiştirme olayı? Fikirlerinizi ve bilgilerinizi paylaştığınız için şimdiden teşekkür ederim.

Garanti bozulur. Normalden çok farklı değil değiştirmek ama değiştirmeden önce açıp ölç ona göre al doğru ölçüyü ancak ölçüp bulabilirsin. Kaç mh veriyor? Normalde o sıcaklığa ulaşıyorsa mh düşürüyordur.

Garanti bozulur. Normalden çok farklı değil değiştirmek ama değiştirmeden önce açıp ölç ona göre al doğru ölçüyü ancak ölçüp bulabilirsin. Kaç mh veriyor? Normalde o sıcaklığa ulaşıyorsa mh düşürüyordur.

Teşekkür ederim hocam ama garantiden çıkma riskini göze alamam. MSI yetkili servisine vermek zaten uzun iş gittiği yere kadar gitsin diyelim. 105mh gördüm ama yavaş yavaş düşüyor 85mh ta sabitleniyor 104-105 derecelerde seyrediyor daha sonra.

Teşekkür ederim hocam ama garantiden çıkma riskini göze alamam. MSI yetkili servisine vermek zaten uzun iş gittiği yere kadar gitsin diyelim. 105mh gördüm ama yavaş yavaş düşüyor 85mh ta sabitleniyor 104-105 derecelerde seyrediyor daha sonra.
Yaz geldi malum benzer durumu 3080V1'lerde geçen sene yaşamıştım. Şu anki piyasada değiştirmek mantıklı değil tabiki ama Memory Clock'u düşürürseniz ve ekstra fan takarsanız ekran kartı arka plakasına doğru kart daha yüksek mh verir.

Garantisi varsa bir şey yapmayın illa yaptırmak istiyorum derseniz servisle görüşün.

garantisiz olsaydı bir şekilde müdahale edilirdi çok göz korkutan bir işlem değil sadece hangi kısımlarda kaç mm termal pad kullanılmış ona dikkat etmek gerek gidip 1.0 mm olan yere 0.50 pad takarsanız yarar'dan çok zararı olur.

Yaz geldi malum benzer durumu 3080v1'lerde geçen sene yaşamıştım. Şu anki piyasada değiştirmek mantıklı değil tabii ki ama Memory Clock'u düşürürseniz ve ekstra fan takarsanız ekran kartı arka plakasına doğru kart daha yüksek mh verir.

Kasanın hava akışı iyi hocam ama uğraşmam sanırım garantiden çıkmasaydı hallederdim ama sanırım böyle kullanacağım teşekkür ederim.

Garantisi varsa bir şey yapmayın illa yaptırmak istiyorum derseniz servisle görüşün.

Garantisiz olsaydı bir şekilde müdahale edilirdi çok göz korkutan bir işlem değil sadece hangi kısımlarda kaç mm termal pad kullanılmış ona dikkat etmek gerek gidip 1.0 mm olan yere 0.50 pad takarsanız Yarar'dan çok zararı olur.

Aynen hocam bayağı araştırdım bende konuyu ama sıkıntı garanti dışı kalması işte. Neyse böyle kullanmaya devam teşekkür ederim.

Geri
Yukarı