MSI servisi ekran kartı değişimi yapar mı?

Karais

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi günler arkadaşlar. Sistemimi yaklaşık 8 ay önce topladım. Benim bazen monitörümde görüntü gidip gelmesi oluyor. Sürücülerim güncel ve bunun sebebini donanımsal olduğunu düşünüyorum. Ekran kartım MSI RX580 8G. Acaba MSI servisinde değiştirtmek istesem buna hakkım var mı?

Cihazında sorun varsa değişim olacağını veya tamir edileceğine teknik servis karar verir, tüketici kanununa göre müşteri ürününü satın aldıktan sonra 6 ay içerisinde yaşayacağı arıza durumunda bedel iadesi, yenisiyle değiştirme, ücretsiz onarım veya ayıp oranında indirim seçeneklerinden dilediğini tercih edebilecektir. Kısaca özetlemek gerekirse "değiştirtmek" gibi bir hakkınız yok, ama servis gerekli gördüğü şekilde tamir veya değişimini yapacaktır.

Cihazında sorun varsa değişim olacağını veya tamir edileceğine teknik servis karar verir, tüketici kanununa göre müşteri ürününü satın aldıktan sonra 6 ay içerisinde yaşayacağı arıza durumunda bedel iadesi, yenisiyle değiştirme, ücretsiz onarım veya ayıp oranında indirim seçeneklerinden dilediğini tercih edebilecektir. Kısaca özetlemek gerekirse "değiştirtmek" gibi bir hakkınız yok, ama servis gerekli gördüğü şekilde tamir veya değişimini yapacaktır.
Peki değiştirmek istesem ama üstüne biraz daha para koyup GTX 1070 istesem alabilir miyim?

Peki değiştirmek istesem ama üstüne biraz daha para koyup GTX 1070 istesem alabilir miyim?

Öyle bir şeyi kabul edeceklerini sanmıyorum. Problemi gidermek öncelikleridir her zaman. Eğer gideremezse ürün değişimi veya ücretin iade edilmesi gerçekleşir.

Malesef servis öyle bir şey yapmaz, ama şöyle bir durum olabilir servis ürünün hatalı olduğuna karar verir değişim yapmaz ve ürünü iade alabilir verdikleri RMA iade raporu ile aldığın firmaya başvurduğunda ücret iadeni alabilirsin, böyle bir şey olursa üstüne ekleyerek farklı bir ekran kartı alma şansın olur.

Malesef servis öyle bir şey yapmaz, ama şöyle bir durum olabilir servis ürünün hatalı olduğuna karar verir değişim yapmaz ve ürünü iade alabilir verdikleri RMA iade raporu ile aldığın firmaya başvurduğunda ücret iadeni alabilirsin, böyle bir şey olursa üstüne ekleyerek farklı bir ekran kartı alma şansın olur.
Ben bu ekran kartını Vatan PCde kampanyadan 1200₺ye aldım😂 Para iadesi yaparlarsa batarım ben😂

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı