MSI Tomahawk Max anakarta uygun M.2 vidası bulmak

Bloody25

Kilopat
Daha fazla  
Anakartımdan M.2 vidası çıkmadı o yüzden M.2 vidası almam gerekiyor. Bunu buldum internette. Anakartıma uyar mı? Bilen veya alıp deneyen var mı?

Bir de şimdilik M.2 SSD'yi aslında güzelce yaylı bir vida ile oturttum aslında iyi oturdu da gibi sağlam oldu sallanmıyor ama yaylı olduğundan acaba SSD'ye zarar verir mi ya da ne kadar sağlıklı bilemedim.

Yani ilk olarak sormak istediğim anakartıma linkini attığım vida uyar mı?

İkinci olarak da sizce şu an yaylı vida ile tutturmam sağlıklı mı sıkıntı çıkarır hasar verir mi SSD'ye?

Anakart: MSI Tomahawk Max.

SSD: Samsung 970 EVO Plus 1TB.

Anakartı sıfır aldıysan çıkıyor içerisinden. Bir arkadaşım da bu M.2 vidasını kutuda bulamamıştı, benim kutu açılımı konumu görünce oradan ayıkmıştı :D

1649456462372.png

Şöyle bir poşetin içerisinde yer alıyor o vida. Anakart kutusuna dikkatli bak, bulacaksın.

Anakartı sıfır aldıysan çıkıyor içerisinden. Bir arkadaşım da bu M.2 vidasını kutuda bulamamıştı, benim kutu açılımı konumu görünce oradan ayıkmıştı :D

Eki Görüntüle 1353778

Şöyle bir poşetin içerisinde yer alıyor o vida. Anakart kutusuna dikkatli bak, bulacaksın.
Hocam baya eski oldu ama bakayım yine bi.

@BerkayZ87 Baktım hocam yok, sıfır aldım aslında belki çıkmıştır ama kim bilir naptım :D

Hocam baya eski oldu ama bakayım yine bi.

@BerkayZ87 Baktım hocam yok, sıfır aldım aslında belki çıkmıştır ama kim bilir ne yaptım :D
Hocam M.2 vidası standart olur. Herhangi bir M.2 vidası alıp geçebilirsin.

Hocam M.2 vidası standart olur. Herhangi bir M.2 vidası alıp geçebilirsin.

Vidalar standart olur evet ama bazı anakartlarda yükseltme vidası da olabiliyor. Bu vidaları internetten bulup almak zor oluyor. Yakın çevrenizde Vatan PC var ise oraya uğrayıp temin edebilirsiniz. Yardımcı olacaklarını düşünüyorum.

Tamamdır peki bu benim uyguladığım yöntem hakkında ne düşüyornusunuz :D şöyle bir vida ile tutturdum ssd yi vida içine girdi gibi ssd de sağlamdı sağa sol yukarı yaptığımda hareket yoktu çok sıkmadım vidayıda bilerek. Resmi aşağıda vidanın.

Dosya Ekleri

• 22.jpg
    22.jpg
    53,6 KB · Görüntüleme: 57
  • 33.jpg
    33.jpg
    63,8 KB · Görüntüleme: 59
  • 44.jpg
    44.jpg
    52,5 KB · Görüntüleme: 61
Sabit şekilde duruyor ve vida anakart üzerinde farklı bir component bileşene temas etmiyorsa sorun olmaz.

Kullanabilirsiniz. Ben bazı durumlarda M2 vidası olmadıgı zaman işletim sistemi kurmak yada SSD yi test etmek için sabit dursun diye üzerine kitap koyuyordum :) Sabit oldugu sürece bir sorun teşkil etmez kullanmaya devam

Geri
Yukarı