MSI Vector 4080 vs ROG G16 4080

Bütçe
50000 - 60000
Alan wake 2 yi talep etmenin bir yolunu bulamadım.
Siparişlerimde ürüne tıklayın orada iade ve diğer talepler var oradan hediye ürün gelmedi gibi seçenek vardı onu seçin. Nvidiayaya yönlendiriyorlar orayla görüştüm . Müşteri hizmetleri İngilizce zaten. Türkiye de müşteri hizmetleri yok galiba. Müşteriye biz kod vermiyoruz dediler perakendeciyle iletişime geçin dediler. Bütün konuşmayı Hepsiburadaya attım ondan sonra kodu verdiler.

Kampanya linki de bu.

Aynı laptopdan aldım. Şöyle bir sorun yaşıyorum laptobu bazen yeniden başlattığımda özelikle bataryadayken yeniden başattığımda wifi bağlanmıyor. Mux swich olayı var zaten. armory crate den Ultimate seçersem otomatik yeniden başlatıyor. Bu yeniden başlatıldığında wifiye yine bağlanmıyor. Manuel kendim kapatıp açmam gerekiyor düzelmesi için.

Bir başka yaşadığım sorun ise Rog pugio 2 mouse kullanıyorum ve 2.4 ghz bağlantı kullanıyor. Modemim de 20 hz ve 40 hz çekim güçleri var. Otomatik yada 40 hz de wifi bağlanmıyor. Mouse wifinin sinyalini kesiyor. Çözümü 20 hz alınca buldum fakat bu seferde wifinin verdiği verim azaldı.

Wifi ve bluetooth tek kartta olduğu için hem kulaklık hem gamepad bağladığımda wifi bağlantı aşırı şekilde yavaşlıyor. Online oyunlarda pingi etkiliyor bu durum.

Windows kurarken Bios dan VMD ayarını kapattım. Bunlara bir etkisi olur mu bilmiyorum açıp o şekildemi windows kursam bilemiyorum.

Işık sızması Rog strix yazısının olduğu yerde ve aşağıda bazı yerlerde var. Eğer Filmi 16:9 izlersem belli oluyor. Çünkü ekran 16:10 .

Bu sorunlar benden kaynaklı mı yoksa cihazla alakalımı çözemedim bir türlü. Laptoptan memnunum fakat kulaklıkla veyahut yüksek sesle oyun oynamıyorsanız düşük sesteyken coll whine sesini net bir şekilde duyuyorsunuz. Performans modu ya da turbo modda duymuyorsunuz çünkü fanlar ses yapmaya başladığı için coll whine sesini bastırıyor.

27 kasımdan önce sipariş verdiyseniz ALAN WAKE 2 hediyenizi talep edin.
Merhaba, siz scar modelini mi aldınız yoksa normal rog strix g16 mı? Mümkünse satın aldığınız linki atar mısınız?

Cool whine olayı scar ve üst modellerde var diye biliyordum. Ben de Asus ROG Strix G16 G614JZ-N3040 4080'li modeli ile MSI Vector GP68HX 13VH 4080li 144hz modeli arasında kaldım.

İkisi de 69k civarlarında şu an itibariyle. Eğer aldığınız rog strix g16 ise yani scar değilse ve cool whine varsa sanırım vector alıcam.

Gerçekten çok yakın laptoplar. Dış görünüş olarak da yakınlar. Karar vermekte zorlanıyorum.

Merhaba, siz scar modelini mi aldınız yoksa normal rog strix g16 mı? Mümkünse satın aldığınız linki atar mısınız?

Cool whine olayı scar ve üst modellerde var diye biliyordum. Ben de Asus ROG Strix G16 G614JZ-N3040 4080'li modeli ile MSI Vector GP68HX 13VH 4080li 144hz modeli arasında kaldım.

İkisi de 69k civarlarında şu an itibariyle. Eğer aldığınız rog strix g16 ise yani scar değilse ve cool whine varsa sanırım vector alıcam.

Gerçekten çok yakın laptoplar. Dış görünüş olarak da yakınlar. Karar vermekte zorlanıyorum.
Aldığım laptop bu

https://www.hepsiburada.com/asus-ro...ilgisayar-p-HBCV000041YGHI?magaza=Hepsiburada

Görüntü olarak ROG daha güzel olduğu için aldım. MSİ çok kaba. sanki 2013-2014 yıllarından kalma oyuncu laptopları gibi kalın.

Cool whine Sürekli üst seviye oyunlar oynuyorsanız sıkıntı yapacağınız bi durum değil. Çünkü zaten fanların sesinden anlaşılmıyor. Silent modu var yani sessiz o moddayken fanlar gürültüsüz çalışıyor ve lol vs gibi fazla ekran kartı yormayan oyunlar oynadığınızda sesi duyuyorsunuz. Performans yada turbo modda fanlar devreye girdiği için Cool whine sesini duymuyorsunuz. Dediğim gibi kulaklık ile oynuyorsanız hiç problem değil zaten.

MSI Vector her yönden daha iyi bir cihaz. Raider modellerle aynı kasa ve heatsink'i kullanıyor. Performans, soğutma ve malzeme kalitesi konusunda Vector ile Raider birebir aynılar. Ama sanırım ROG aldınız. Hayırlı olsun. O da iyi bir model, umarım sorun yaşamazsınız.

Aldığım laptop bu

https://www.hepsiburada.com/asus-ro...ilgisayar-p-HBCV000041YGHI?magaza=Hepsiburada

Görüntü olarak ROG daha güzel olduğu için aldım. MSİ çok kaba. sanki 2013-2014 yıllarından kalma oyuncu laptopları gibi kalın.

Cool whine Sürekli üst seviye oyunlar oynuyorsanız sıkıntı yapacağınız bi durum değil. Çünkü zaten fanların sesinden anlaşılmıyor. Silent modu var yani sessiz o moddayken fanlar gürültüsüz çalışıyor ve lol vs gibi fazla ekran kartı yormayan oyunlar oynadığınızda sesi duyuyorsunuz. Performans yada turbo modda fanlar devreye girdiği için Cool whine sesini duymuyorsunuz. Dediğim gibi kulaklık ile oynuyorsanız hiç problem değil zaten.
Benim de arada kaldığım bilgisayar bu linkteki ve MSI Vector GP68HX 13VH-208TR 4080'Li 144hz model. Strix'in ekran srgb yönünden Vector'e çok fark atıyor(%100 vs %70). Msi biraz kaba gözükebilir ama menteşe kısmı ve metal ekran arkası-metal keyboard desk gerçekten çok daha iyi parlıyor ve premium duruyor. Eski bilgisayarım da Msi ve siyah metal böyle parlamıyor :D Açıkcası Rog'a geçmek istiyordum ama cool whine ve keybord kısmının metal duruşu gerçekten çok güzel duruyor. Çok kararsız kaldım.

Gizmosliptech ve Jarrodtech'in hazırladıkları iki bilgisayar içinde geniş incelemeler mevcut.

Coil whine sesini sıkıntı edeceğim nokta oyun oynarken değil zaten sadece çalışırken. Bu dışarıda veya evde olabilir. Günde 10 saat kullanacağım için bunu düşünüyorum.
- Touchpad yan taraflarında parmak izi kalıyor mu?
- Sadece bilgisayar çalışırken coil whine sesini duyuyor musunuz?
- Ve en önemlisi; Sadece chrome kullandığınızda ve mux seçeneklerinden sadece integrated uhd graphics seçtiğinizde yine duyuyor musunuz? Bunu rica etsem dener misiniz?

CPU performansı ve soğutma olarak Vector önde.
Soğutmanın önde olduğundan emin misin?

Son düzenleme:
Benim de arada kaldığım bilgisayar bu linkteki ve MSI Vector GP68HX 13VH-208TR 4080'Li 144hz model. Strix'in ekran srgb yönünden Vector'e çok fark atıyor(%100 vs %70). Msi biraz kaba gözükebilir ama menteşe kısmı ve metal ekran arkası-metal keyboard desk gerçekten çok daha iyi parlıyor ve premium duruyor. Eski bilgisayarım da Msi ve siyah metal böyle parlamıyor :D Açıkcası Rog'a geçmek istiyordum ama cool whine ve keybord kısmının metal duruşu gerçekten çok güzel duruyor. Çok kararsız kaldım.

Gizmosliptech ve Jarrodtech'in hazırladıkları iki bilgisayar içinde geniş incelemeler mevcut.

Coil whine sesini sıkıntı edeceğim nokta oyun oynarken değil zaten sadece çalışırken. Bu dışarıda veya evde olabilir. Günde 10 saat kullanacağım için bunu düşünüyorum.
- Touchpad yan taraflarında parmak izi kalıyor mu?
- Sadece bilgisayar çalışırken coil whine sesini duyuyor musunuz?
- Ve en önemlisi; Sadece chrome kullandığınızda ve mux seçeneklerinden sadece integrated uhd graphics seçtiğinizde yine duyuyor musunuz? Bunu rica etsem dener misiniz?

Soğutmanın önde olduğundan emin misin?
Touchpad fazla kullanmadım o soruya cevap veremeyeceğim ilk gün kullandı. onu dışında hep mouse kullandım. Hissiyatı çok güzel touchpadin.

Bilgisayar çalışırken ses gelmiyor ekran kartı devreye girdiğinde ses veriyor. Mux ve Muxsuz denediğimde dediğim gibi Forza Horizon 5 oynadım sizin için. Sessiz modda Xbox kol ile yarım metre mesafeden ses gelmiyor. Seside full kıstım duyayım diye. Dediğim gibi sesi ancak klavyeye yakın yakın durursanız duruyorsunuz. Cemu üzerinden 4K olarak Zelda oynadım sessiz modda onda da aynı sessiz modda ses yok ama kulağınızı yanaştırırsanız belli oluyor.

Opera kullanıyorum. sadece tarayıcı açıkken gelmiyor.

Yani cool whine ekran kartını devreye soktuğunuz anda başlıyor ama sesi sessiz modda sesi full kısarsanız ve kasaya 20-30 cm durursanız belli oluyor oyun oynarken.

Bu sistemin sevdiğim yanı şu. İçerisindeki 4080 Max 175 watt var sıcaklık yükselirse 165 170 arasına düşüyor. Masaüstündeki 4070 denk fakat 4070 max 200 watt çekebiliyor yani bir nevi yanımızda 4070 li bi sistem taşıyoruz. max watt çalışırken fan sesi bariz belli. Kulaklıkla oynamıyorsanız. 55 Watt çekerken laptop sessiz ve fps çok düşmüyor. Örneğin Forza Horizon 5 Oynarken bi ss paylaşayım genelde 150 165 arası veriyor Sessiz modda oynarken.

Bu resim oyunun kendi ayarladığı ayarlda geneli yüksek seçili
resim_2023-12-27_190246065.png

bu resim ULTRA ayarlarda 130 civarı veriyor.

resim_2023-12-27_192230129.png

Masaüstü almayı düşünüyordum bende fakat yanımda bi Laptop olsun istedim. Misal arkadaşlarımla oyun oynamak istediğimde götürüyorum oraya istediğimiz oyunu beraber oynayabiliyoruz. bu yüzden laptoba karar verdim. Daha öncesinde Asus x550jx kullanıyordum. 2020 yılında topraklama olmadığını bilmediğim bi evde kullandım ve anakart yandı. daha sonra 3 yıl masaüstü kullandım ama o keyif ve rahatlığı alamadım.

Son düzenleme:
Touchpad fazla kullanmadım o soruya cevap veremeyeceğim ilk gün kullandı. onu dışında hep mouse kullandım. Hissiyatı çok güzel touchpadin.

Bilgisayar çalışırken ses gelmiyor ekran kartı devreye girdiğinde ses veriyor. Mux ve Muxsuz denediğimde dediğim gibi Forza Horizon 5 oynadım sizin için. Sessiz modda Xbox kol ile yarım metre mesafeden ses gelmiyor. Seside full kıstım duyayım diye. Dediğim gibi sesi ancak klavyeye yakın yakın durursanız duruyorsunuz. Cemu üzerinden 4K olarak Zelda oynadım sessiz modda onda da aynı sessiz modda ses yok ama kulağınızı yanaştırırsanız belli oluyor.

Opera kullanıyorum. sadece tarayıcı açıkken gelmiyor.

Yani cool whine ekran kartını devreye soktuğunuz anda başlıyor ama sesi sessiz modda sesi full kısarsanız ve kasaya 20-30 cm durursanız belli oluyor oyun oynarken.

Bu sistemin sevdiğim yanı şu. İçerisindeki 4080 Max 175 watt var sıcaklık yükselirse 165 170 arasına düşüyor. Masaüstündeki 4070 denk fakat 4070 max 200 watt çekebiliyor yani bir nevi yanımızda 4070 li bi sistem taşıyoruz. max watt çalışırken fan sesi bariz belli. Kulaklıkla oynamıyorsanız. 55 Watt çekerken laptop sessiz ve fps çok düşmüyor. Örneğin Forza Horizon 5 Oynarken bi ss paylaşayım genelde 150 165 arası veriyor Sessiz modda oynarken.

Bu resim oyunun kendi ayarladığı ayarlda geneli yüksek seçili
Eki Görüntüle 2066331
bu resim ULTRA ayarlarda 130 civarı veriyor.

Eki Görüntüle 2066361

Masaüstü almayı düşünüyordum bende fakat yanımda bi Laptop olsun istedim. Misal arkadaşlarımla oyun oynamak istediğimde götürüyorum oraya istediğimiz oyunu beraber oynayabiliyoruz. bu yüzden laptoba karar verdim. Daha öncesinde Asus x550jx kullanıyordum. 2020 yılında topraklama olmadığını bilmediğim bi evde kullandım ve anakart yandı. daha sonra 3 yıl masaüstü kullandım ama o keyif ve rahatlığı alamadım.
Hocam merhaba detaylı cevabın için çok teşekkür ederim. Bugün ben de vatana gidip canlı canlı baktım bilgisayarlara touchpadler güzel ikisinde de. Rog'da biraz parmak izi kalmıştı keyboard gövdesinde. Msi gerçekte kaba durmuyor, metal olması çok güzel parlamasını sağlıyor. Ama 1.5 kiloluk adaptörü var o sıkıntı taşırken. Laptoplar arasında 260 gram fark var ama adaptörler arasında 650 gram fark var. Msi adaptörle 4.1 kg iken rog strix 3.2 kg.

Msi'da iki tane 16'lık ram almak zorunda kalıcam. Msi'ın MSI Vector GP68HX 13VH-227XTR i9-13980HX 32 GB 1 TB SSD RTX4080 16" Notebook Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe şu modeli de aklımdan geçmeye başladı. Ona bakınca asus scar 16 da onun muadili. Bu iş iyice zıvanadan çıkıyor :D

Güzel olan şey bende de Msi ge70 2qe var senin Asus x550jx'in muadili :D 2014 ya da 2015'te almıştım. 3-4 senedir oyun oynanmıyor zaten :D Artık değişim zamanı geldi. Bazı yerlerde bazı bilgisayarlara zam geldi. Asgari ücret de açıklandı yarın bir zam gelebilir. O yüzden bu gece kesin alıcam ben de. Ben laptop almak zorundayım.

Dediğin gibi çok düşünmeye başlarsan kafayı yersin bi an önce karar verip al. Daha önce asus kullandığım için asus almadım. Asusun yorum ve sıvı metal olayı 7 bakır boru vs karşılaştırıp aldım. Diğer türlü donanımarşivininde incelemesi vardı. Msi gp68 hatta işlemci olarak bi üst modeli var ama dediğin gibi sürekli baktığımız için görüntü vs önemliydi benim için. MSİ muadilide bu vardı buna yöneldim. Ekran kasa oranı ve ekranının çerçevesiz olması ayrı güzel. Yoksa performans olarak muadili msi'n işlemciden dolayı 13700 kullanıyordu bi tık daha iyi.

Dediğin gibi çok düşünmeye başlarsan kafayı yersin bi an önce karar verip al. Daha önce asus kullandığım için asus almadım. Asusun yorum ve sıvı metal olayı 7 bakır boru vs karşılaştırıp aldım. Diğer türlü donanımarşivininde incelemesi vardı. Msi gp68 hatta işlemci olarak bi üst modeli var ama dediğin gibi sürekli baktığımız için görüntü vs önemliydi benim için. MSİ muadilide bu vardı buna yöneldim. Ekran kasa oranı ve ekranının çerçevesiz olması ayrı güzel. Yoksa performans olarak muadili msi'n işlemciden dolayı 13700 kullanıyordu bi tık daha iyi.
MSI Vector GP68HX 13VH-227XTR vs ASUS ROG STRIX Scar 16 G634JZ-NM042 vs Acer Nitro Predator Helios
Sizde de böyle cpu'nun önce thermathrottle yapacak kadar 96 dereceye kadar ısınma olayı oldu mu acaba?

https://www.hepsiburada.com/msi-vec...ayar-p-HBCV00004Q8I8E?magaza=Ebrar Bilgisayar satın aldım. Deneyelim bakalım.

Son düzenleme:

Dosya Ekleri

• resim_2023-12-28_142302538.png
    resim_2023-12-28_142302538.png
    2,5 MB · Görüntüleme: 27

Geri
Yukarı