MSI VS. Gigabyte GTX 1660 SUPER

Söz konusu Gigabyte G1 Gaming OC modeli olsaydı kesinlikle Gigabyte derdim ki GTX 10 serisinden sonra artık bu özel ROG Strix tadını verebilen tasarım anlayışına maalesef ki son verdiler. Şu durumda ikisi arasından bir tık daha başarılı soğutma performansı sunabildiği için MSI Ventus derim, benzer bir versiyon opsiyonuna sahip XS 1660 Ti OC modelini kullanan arkadaşımda maksimum yükte 72-73 dereceyi geçmiyor bile ki özellikle bu termal verimlilik noktasında oldukça yeteri kadar tatmin edici performansı size sunabilir.

Alternatif olarak ASUS Dual EVO OC modelini de düşünebilirsiniz, genellikle Dualların VRAM'leri Samsung çipiyle geldiği için OC'a çok daha yatkın oluyor. Şu anki kullanmış olduğum 2017 yılında aldığım 1060 6 GB kartıma voltaj vermeden +200 MHz core, +600 MHz memory hız aşırtılmış bir biçimde kullanabiliyorum ki hemen hemen GTX 1660'ın ensesindeyim diyebilirim. Ama yine de bu bellek olayının şans işi olduğunu da belirtmekte fayda olduğunu düşünüyorum, OC işi bir yana genel anlamda Dual EVO'lar da gayet sağlam kartlar, düşünebilirsiniz.

Merhaba,

Gigabyte GeForce GTX 1660 Super OC GDDR6 6 GB 192Bit NVIDIA ekran kartı.
MSI GeForce GTX 1660 Super Ventus XS OC 6 GB GDDR6 192Bit NVIDIA ekran kartı.

Bu iki ekran kartı arasında kaldım da sizce hangisini alsam daha iyi olur?
Eğer yazılıma önem veriyorsan MSI, bende aynı kartın Gigabyte GeForce modeli var ve yazılım anlamında zorluk çıkarıyor: (örn: fanların kontrolünü yapamıyorum, sıcaklığa bakamıyorum vb.) ama benim beceriksizliğimden de olabilir sebebi.

Geri
Yukarı