Çözüldü MSI Windows 8.1/10 WHQL Support modunda BIOS açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Sec61

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Tıp Öğrencisi
Arkadaşlar merhaba, BIOS'ta Windows 8.1/10 WHQL Support seçeneğini açtığım zaman bilgisayar açılışta 1 uzun 2 kısa bip sesi çıkarıyor sonra Windows sorunsuz boot ediliyor ancak hiçbir şekilde BIOS'a girilmiyor. Ne del tuşuyla ne GO2BIOS programıyla ne de Windows UEFI ayarlarını değiştir seçeneğiyle. Sadece siyah ekranda kalıyor PC bu yüzden bu ayarı kapatmamın tek yolu BIOS sıfırlamak oluyor. Disklerin hepsi GPT. Windows UEFI. Bu ayarı Windows 11 kurmak için aktifleştirmek istiyorum.

Sistemim aşağıda:

• Anakart: MSI Z170A Gaming M5.
  • İşlemci: i7 6700K.
  • RAM: 16 GB DDR4.
  • Ekran kartı: MSI GTX 1070 Gaming X
  • Monitör: BenQ EX2510.
  • SSD: Samsung 850 EVO.
  • HDD: Seagate 1 TB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Merhaba @Recep Baltaş hocam sorunu uzun uğraşlar sonucu araştırarak çözdüm. 3 Farklı yöntemi aynı anda uyguladım hangisinin sorunu çözdüğünü inanın bilmiyorum.

1- NVIDIA Graphics Firmware Update Tool for DisplayPort 1.3 and 1.4 Displays burdan ekran kartımın eski firmware kullandığını gördüm ve update yaptım.
2- USB'ye Windows kurulum iso'su yazdım ve başlangıç onarımı yaptım.
3- HDD'm GPT olarak biçimlendirilmiş olmasına rağmen tekrardan "cmd üzerinden GPT olarak formatladım."

Bu 3 işlemi uyguladıktan sonra sorunsuz bir şekilde WHQL desteğini açabildim. Secure Boot'u da açtıktan sonra Windows 11'i kurdum.
Merhaba @Recep Baltaş hocam sorunu uzun uğraşlar sonucu araştırarak çözdüm. 3 Farklı yöntemi aynı anda uyguladım hangisinin sorunu çözdüğünü inanın bilmiyorum.

1- NVIDIA Graphics Firmware Update Tool for DisplayPort 1.3 and 1.4 Displays burdan ekran kartımın eski firmware kullandığını gördüm ve update yaptım.
2- USB'ye Windows kurulum iso'su yazdım ve başlangıç onarımı yaptım.
3- HDD'm GPT olarak biçimlendirilmiş olmasına rağmen tekrardan "cmd üzerinden GPT olarak formatladım."

Bu 3 işlemi uyguladıktan sonra sorunsuz bir şekilde WHQL desteğini açabildim. Secure Boot'u da açtıktan sonra Windows 11'i kurdum.

Çözüm

Geri
Yukarı