Çözüldü MSI X570 GODLIKE ve R9 5950X sistemde BIOS güncellemesi nasıl yapılmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

portfire

Hectopat
Merhaba, ben bu anakart ve işlemciyi aldım 1-2 güne elime geçecek kısmetse.
BIOS Update olmadan sanırım 5950X çalıştırmayacak. Benim kafama takılan şu: MSI'ın sitesine girdiğimde son sürüm olarak 7C34v1E - 2021-06-24 gözükmekte ama CPU Support sayfasında 5950X için sürüm olarak 7C34v1B - 2020-11-04 gösterilmiş.
Şimdi mantıken son sürümü yüklersem 5950X'i de çalıştırmalı ama MSI mühendisleri nasıl düşündü bilemiyorum. İlk olarak 7C34v1B sürümü yükleyip önce CPU çalışsın, sonra son sürüme güncellemek mi? Yoksa direkt son sürümü yüklemek mi?
Deneyimleyen varsa ya da bilgisi olan yardımcı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Direkt olarak da yükleyebilirsiniz. BIOS Flash desteği var. USB'yi takıp düğmeye basmak yeterli olacaktır. Üst seviye olmasının avantajı. Güncel BIOS da gelebilir. Böyleyse zaten gerek yok. Resimdeki 7 nolu yere USB'yi takıp yapabilirsiniz.
Screenshot_20210729-002100.png
Direkt olarak da yükleyebilirsiniz. BIOS Flash desteği var. USB'yi takıp düğmeye basmak yeterli olacaktır. Üst seviye olmasının avantajı. Güncel BIOS da gelebilir. Böyleyse zaten gerek yok. Resimdeki 7 nolu yere USB'yi takıp yapabilirsiniz.
Screenshot_20210729-002100.png

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı