MSI Z170A M3, i7 7700K montajında pin yamulma sorunu

lanetben

Hectopat
Yer
Beylikdüzü
Daha fazla  
Meslek
Yapı market mağaza müdürü
Geçen sene Vatan'dan topladığım bilgisayarıma yeni bir i7 7700K aldım sıvı soğutma ile beraber.
Anakart MSI Z170A M3
Eve gidip bir hevesle taktım, ekran gelmedi.
İşlemci yuvasına baktım ki pinler yamulmuş, Vatan'a götürdüm Servis Point'e gönderip soketi değiştirdiler ödedim, bir heves ile geldim taktım, ekran yok! Yine aynı yer yine aynı sorun!

İşlemciyi yanlış takma gibi bir ihtimalim yok kendimden eminim ki soket buna izin vermiyor zaten.
Ayrıca işlemcinin temas ettiği bölgeye baktım bir leke var sorunlu olan bölgede yanık gibi silince geçti gibi.
Psikolojim bozuldu artık neden böyle oluyor işlemcide mi sorun var anakarta zarar veriyor
nasıl bir yol izlemeliyim, ne önerirsiniz? Desteğinize ihtiyacım var.

Msi Z170a m3.jpeg

Gelişme : Anakart ve işlemciyi beraber servispoint'e kendim götürdüm yardımcı oldular hemen baktılar
pinlerde ki sorun gözle görülüyor fakat test yapıldı çalışıyor dendi. ama işlemci arızalı olduğunu anladılar.
işlemci açılıyor ama reset attığını söylediler ben görüntü dahi alamıyordum. Vatan a dönüp iadesini istedim fakat intel servisine götürmekte ısrar ettiler şuan intel servis yolunda

Sonuç : İntel işlemcinin yenisini yolladı. Anakart tekrar servise giderek düzeltildi. şuan çalışıyor sistem

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı