MSI Z170M Mortar Anakart Corsair Vengeance 3200 MHz DDR4 RAM Uyumu

Ertuğrull

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yeni bilgisayar topluyorum, MSI Z170M Mortar anakart aldım, bellek olarak da Corsair Vengeance DDR4 3200 MHz aldım, fakat MSI'ın sitesinde uyumluluk listesinde aldığım bellek yok. Bu durum sisteme ne derece etki eder, uyumluluk listesi ne derece doğrudur? Bilgi verir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI'ın sitesinde, piyasada bulabildikleri bellekleri anakartla test edip bu markaları liste olarak yazarlar. Denenmeyen yada listede bulunmayan bellekler uyumsuzdur anlamına gelmez. Corsair Vengeance DDR4 3200 MHz bellekleri MSI Z170M Mortar anakartla birlikte sorunsuz kullanırsın.

ramleri overclock ederken uyumluluğu voltaja ramin çelıştığı gerilime göre mi belirliyorlar, uygun olarak belirledikleri ramlerin gerilimi ile aynı değerlere sahip bu belleklerde, bu konuda bilginiz varmı?

İşlemci yada bellek, overclock; her ne kadar anakartın yapısıyla/bileşen kalitesi ile ilgili olsa da, elindeki işlemcinin yada belleklerin ne kadar overclock potansiyeline sahip olduğu çok daha önemli bir kriter. Bellekleri overclock ederken voltaj ve MHz değerli üzerinde oynama yaparsın. Corsair Vengeance serisi sağlamdır ve frekans değerlerini yukarı çıkartabilirsin.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı