Çözüldü MSİ Z270 Gaming M5 BIOS Yazılarının Karışıklığı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Tuttoqui

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 5600 - Zotac GeForce RTX 3070 AMP! Holoblack - Corsair Vengeance RGB Pro 4x8GB 3200MHz DDR4 - Silverstone PF360 - Asus ROG Thor 850W Platinium
Dün yeni bir bilgisayar topladım. Bir tek harddiskim eski bilgisayardan kullandığım harddisk. İlk başta Windows 7 32 bit vardı harddiskte eski bilgisayardan kalma. Windows açılırken mavi ekran hatası verdiği için Windows 10 64bit yükledim.
Şu anda her şey düzgün çalışıyor. Ancak BIOS menüsüne girip RAM frekanslarını arttırmak istediğimde BIOS menülerinde gezinirken menüler birbirinin üstüne çıkıyor. Belirli bir müddet sonra donup kalıyor.
MSİ'ın BIOS upgrade programı ile en güncel BIOS yazılımını da yükledim ancak bir türlü çözemedim.

Yardımcı olması maksadı ile sistem özelliklerimi de yazayım:
  • Intel İ7 7700K
  • MSI Z270 Gaming M5
  • MSI GTX1060 Gaming x Plus
  • Gskill Trident Z Rgb 2x8GB 3000MHz
  • Samsung 7200RPM 500GB HDD

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran görüntüsünü paylaşma imkanın varsa paylaşır mısın?
Öncelikle ilgin için teşekkür ederim dostum. Ceza aldığım için sorunuzu cevaplayamadım ancak sorunu çözdüm. 107 ekran plazmaya bağladığım için çözünürlük farkından oluşan bir problemdi sanırım. Normal monitöre bağlayınca sorunsuz bir şekilde BIOS'a girdim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı