MSI Z490 Tomahawk vs MSI MPG Z490 Gaming Plus vs MSI Z490-A Pro

Hangi anakart tercihi daha iyi bir seçim olur?

• MSI MPG Z490 Gaming Plus

Oy: 8 34,8%
  • MSI Z490-A Pro

Oy: 3 13,0%
  • MSI Z490 Tomahawk

Oy: 12 52,2%

• Oy verenlerin toplamı
    23

DracheN

Kilopat
Yer
Jüpiter
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CPU: Intel Core i5 12400F (6C/12T) GPU: MSI GEFORCE RTX 2060 VENTUS GP OC 6GB GDDR6 192Bit RAM: GSKILL 16GB (2x8GB) RipjawsV DDR4 3200MHz CL16 Motherboard: MSI H610M BOMBER DDR4 3200MHz(OC) SSD: Kioxia 500GB Exceria NVMe M.2 SSD (1700MB R / 1600MB W) PSU: THERMALTAKE TR2 S 650W 80 PLUS Case: MSI MAG FORGE M100R ARGB Monitor: MSI MAG 251RX 240HZ 1MS GtG 10-bit OS: Windows 11 Home SL
Arkadaşlar kasa toplayacağım. Sizce hangi anakart iyi olur benim için? i5 10500 & MSI GTX Gaming X 1660S 2x8 GB 3600 MHZ Gskills Ripjaws CL18 RAM 500 GB SAMSUNG 970 EVO Plus Sharkoon 650W v2 PSU

Hocam MPG Gaming Plus daha iyi olur. Gelişmiş soğutma sistemi var.

Z490 yonga setli anakart tercihinde bulunacaksanız içlerinde @Sylveon'nun da belirttiği gibi Tomahawk modeli açık ara gerek 6 fazlı V-core VRM regülatörleri, gerekse kondansatörlerin çok daha geniş VRM soğutucu üniteleriyle desteklenmesi muadil fiyat bandındaki çoğu Z serisi anakartlara oranla daha başarılı bir konumda, ancak Z490 Gaming Plus hakkında net bir bilgi sahibi değilim, @Sylveon daha iyi bilir belki:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Z490 yonga setli anakart tercihinde bulunacaksanız içlerinde @Sylveon'nun da belirttiği gibi Tomahawk modeli açık ara gerek 6 fazlı V-core VRM regülatörleri, gerekse kondansatörlerin çok daha geniş VRM soğutucu üniteleriyle desteklenmesi muadil fiyat bandındaki çoğu Z serisi anakartlara oranla daha başarılı bir konumda, ancak Z490 Gaming Plus hakkında net bir bilgi sahibi değilim, @Sylveon daha iyi bilir belki:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam i5 10500 kullanacağım için Tomahawk'e gerek var mı diye bir düşünüp sormak istedim. Overclock vs. düşünmüyorum.

Hocam i5 10500 kullanacağım için Tomahawk'e gerek var mı diye bir düşünüp sormak istedim. Overclock vs. düşünmüyorum.

Videoyu editledim, yanlışlık oldu belirtmek istedim 🙂, ilerleyen zamanlarda K serisi bir Intel işlemci almak istediğinizde ister istemez OC yapmak istersiniz bu anakartla, onun için aralarında en iyisini seçmek daha sağlıklı olur sizin için; özellikle gelişmiş soğutma ve güç besleme üniteleri, termal yük altındaki stress verimlilikleri vb gibi hassas parametreler bu noktada kilit rol oynuyor, size kalmış OC gelecekte hiç gündeminizde olmayacaksa en uygun ucuz Z490 anakartı alıp geçebilirsiniz, yalnız Asrock Phantom Gaming4 ve Pro4 modellerinden kesinlikle uzak durun derim.

Son düzenleme:
Z490 Gaming Plus hakkında net bir bilgi sahibi değilim, @Sylveon daha iyi bilir belki:
Ben bilsem zaten yazacaktım 😀 Seri olarak bakarsak Gaming Plus Pro üstü, Tomahawk aşağısı oluyor.

Benim önerim uygun fiyatı ile Gigabyte Gaming X olur gayet yeterli bir anakart.
yalnız Asrock Phantom ve Pro4 modellerinden kesinlikle uzak durun derim.
ASRock büyük ayıp etti fark etmiş olacaklar ki Akortek ASRock anakart getirmedi gerçi B550 anakartlar da yok o ayrı mesele.

Geri
Yukarı