MSI Z97-G43 ve GTX 1070 sisteme macOS kurma

Makaleler
80
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcısı
Profil Kapağı
1525088093
Sistem;
  • MSI Z97-G43
  • Intel Core i7 4790
  • 16 GB RAM
  • ASUS GTX 1070 Turbo
  • Corsair Force LE200
  • Cooler Master GX-750W 80+
  • AOC C27G1 144 Hz 1 Ms Curved
Ne yapmalıyım? Config vs. lazımmış sanırım en son iAtkos kurmuştum 4-5 sene oluyor o yandan bu yana hiç Hackintosh kurulumu yapmadım. Bana detaylıca anlatabilecek olan var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurulum artık iAtkos'a göre daha basit. Yapmanız gereken sosyalde paylaşılan imajı USB'ye yazmak, gerekli BIOS yapılandırmasını yapmak ve BOOT etmek. Kısaca hepsi bu. Size önerim, eğer ekran kartınızı kullanmak istiyorsanız High Sierra kurulumu yapmanız olur. Zira Mojave şuan için nVidia kartları henüz desteklememektedir. Gerekli config.plist düzenlemelerini de sisteminize uygun sistemlerin kurulumuna bakarak veya hiçbir şey yapmadan sadece kurulumu yapıp daha sonra Multibeast ile sürücü kurulumunu da yaptıktan sonra nVidia WEB Driver kurulumunu yapıp daha sonra buraya çalışmayan donanımlarınız için tekrar yardım isteyen içerikli yeni konu açmanız olur. Kısa süre içerisinde temiz ve tam performanslı bir macOS kullanabilmeniz mümkün.
-Size kurulum sonrası için basit bir öneri. Kurulum sonrası config.plist düzenlerken ilk önce doğru SMBIOS yapılandırmanızı yapın (işlemcinizin modeline göre 'iMac14,2' öneririm) ve sistemi yeniden başlatın. Daha sonra sırasıyla Multibeast ile sürücülerinizi kurup geri kalan şeyleri hallederseniz çok daha iyi performans alırsınız.

Burada yanıtlar vermiştik biraz.
Kurulum imajı:

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı