MSI Z97 GAMING 7 Sistem Toplama

SedatYekta

Kilopat
Daha fazla  
Başlıkta da görüldüğü gibi benim bu ilk tecrübem. İzmir'de oturuyorum ve vatan bilgisayar' dan sistem toplamayı düşünüyorum. Sistem bu :
MSI Z97 GAMING 7 Intel Z97 Soket 1150 DDR3 3200MHz(O.C.) HDMI&DP Anakart
ASUS DRW-24F1ST 24X ± DOUBLE LAYER SATA DVD YAZICI
CORSAIR 16GB (2x8GB) Vengeance Pro DDR3 1600MHz CL9 Siyah Soğutuculu Ram
COOLER MASTER HAF 912 ADVANCE GX 80PLUS 750W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA
MSI GTX970 GAMING GDDR5 4GB 256Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı
WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk
Intel Core i7 4790K Soket 1150 4.0GHz 8MB Önbellek 22nm İşlemci
COOLER MASTER SEIDON 120V SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ
Corsair 240GB LS Serisi SATA 3.0 SSD (560MB Okuma / 535MB Yazma)

Gelelim Sorulara
1- Bilgisayarın parçalarında herhangi bir uyuşmazlık var mı ?
2- Vatan Bilgisayar güvenilir mi , parçaları falan değiştir mi ?
3- Bu parçaları sizce kendim mi birleştirmeye çalışıyım (Technopat videolarını izleyerek) yoksa vatan bilgisayar mı birleştirsin ?
4- Parçaları Vatan Bilgisayardan alırsam montajı ve işletimin kurulumunu bedava yapıyorlar mı ?

Bilen arkadaşlar yardım ederse sevinirim :)

Aynı işlemci ve anakartı kullanıyorun. Soğutucu dışında bir problem göremedim. Soğutucuyu Corsair H80i yapabilirsiniz. Hava soğutma isterseniz Noctua D14 öneririm.

SSD'yi dilerseniz Samsung 850 EVO yapabilirsiniz. Performansı yüksek, beraberinde gelen Samsung Magician yazılımı gerçekten faydalı.

Montajı Vatan Bilgisayar'a yaptırmayın. Rehberleri kendiniz izleyerek yapmanız daha zevkli ve verimli olacaktır. İlla başkasına montajlatacağım diyorsanız, İnventus bu konuda piyasanın en iyilerindendir. Montajı yapar ve sistemi 12 saat boyunca Benchmark programları ile test ederler. Ayrıca kasa içerisinde kablo yönetimine özen gösterirler. Seçim sizin.

Kendinize birleştirme konusunda güvenmiyorsanız vatandan toplatabiliyorsunuz. Ben vatanda toplattım fakat yanlarında durdum kablo yönetimi için, eğer yanlarında olmazsanız baştan salık şekilde yaparlar.

SedatYekta öncelikle parçaların iyi birbirine uyumlu sadece soğutucu corsair H90 seçebilirsin kafan rahat etsin ısınma sorunun olmasın parçalarıda vatandan alma derim ben eksen bilgisayar dan al orda parçalar daha ucuz ilgide var fiyatta 500 tl civarı ucuza gelir sana evdede sen toplarsın technopat videolarına bakarak ama benim param çok dersen vatandan alabilirsin seçim senin :) Bu arada vatan bilgisayar ın her şubesi iyi olmayabiliyo yanlış montaj felan ve suçu kabullenmiyolar diye duydum bi araştır derim

COOLER MASTER HAF 912 ADVANCE GX 80PLUS. Kasayı bende kullanmaktayım.Kasa güzel olmakla beraber ileride sıvı soğutmaya geçtiğinde yer sıkıntısı yaşayacaksın. Teknopatta bu kasa ve h100i montajı yapıldı. Eğer seidon 120V'yi kullanacak olursan üstteki 20 cm'lik veya arka egzos fanından feragatta bulunmak zorunda kalacaksın.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı