"msrating.DYNLINK" uygulaması nedir?

jesuisilkan

Femtopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar,.
Steam'de oyunlarımın kısayollarının simgeleri beyaz kağıt olmuştu. Onun çözümünü aramıştım. Windows ayarlarından "dosya türüne göre varsayılan uygulamaları seçin" sekmesine girmem yazıyordu. Tesadüfen ".prf" ve ".RAT" türlerinin karşısında "msrating.DYNLINK" diye bir uygulama gördüm.

İnternete baktığımda Türkçe olarak çözüm bilgi vs. bulamamakla beraber yabancı forum sitelerinde kimisinin kötü amaçlı yazılım olduğunu, kimisinin de "Microsoft Windows operating System" dediğini gördüm. Bilgi almak adına aranıza katıldım. Özellikle ".RAT" uzantısının karşısında olması beni bir hayli tedirgin etti.
Arkadaşlar bu tam olarak nedir?

rat.PNG

prf.PNG

"msrating" bir microsoft yazılımı diye biliyorum. Bir kaç yerde görmüştüm ve zararlı olduğunu hiç duymadım, bu ayarı kendin manuel olarak değiştirebilirsin. Kısaca senin farketmeden tıkladığın bir seçenek bile bu ayarı devreye almış olabilir.

".RAT" uzantısının karşısında bilinmeyen bi' uygulama görünce şüphelendim. Emin misiniz bu konuda?

"Msrating" bir Microsoft yazılımı diye biliyorum. Birkaç yerde görmüştüm ve zararlı olduğunu hiç duymadım, bu ayarı kendin manuel olarak değiştirebilirsin. Kısaca senin fark etmeden tıkladığın bir seçenek bile bu ayarı devreye almış olabilir.

Burada konu ile detaylı açıklamayı görebilirsin. Sadece doğru uzantı değil. Varsayılan ayarlara çevirmen yeterli olur. Bu kadar.
Sorunun çözülürse işaretlemeyi unutma. Kolay gelsin.

Burada konu ile detaylı açıklamayı görebilirsin. Sadece doğru uzantı değil. Varsayılan ayarlara çevirmen yeterli olur. Bu kadar.
Sorunun çözülürse işaretlemeyi unutma. Kolay gelsin.
Sorunumu çözmedin sadece bana Microsoft linki atıyorsun. Oraya ben de baktım. Herhangi bir cevap bulunmuyor sadece hata çözmekle alakalı. Bilgi sahibi değilseniz 3-5 puan uğruna sallama cevaplar vermeyin.

Selam arkadaşlar,.
Steam'de oyunlarımın kısayollarının simgeleri beyaz kağıt olmuştu. Onun çözümünü aramıştım. Windows ayarlarından "dosya türüne göre varsayılan uygulamaları seçin" sekmesine girmem yazıyordu. Tesadüfen ".prf" ve ".RAT" türlerinin karşısında "msrating.DYNLINK" diye bir uygulama gördüm.

İnternete baktığımda Türkçe olarak çözüm bilgi vs. bulamamakla beraber yabancı forum sitelerinde kimisinin kötü amaçlı yazılım olduğunu, kimisinin de "Microsoft Windows operating System" dediğini gördüm. Bilgi almak adına aranıza katıldım. Özellikle ".RAT" uzantısının karşısında olması beni bir hayli tedirgin etti.
Arkadaşlar bu tam olarak nedir?

Eki Görüntüle 1925372

Eki Görüntüle 1925371
1693497222180.png

Yeni konular

Geri
Yukarı