MSÜ Deniz Harp Okulu skolyoz sınırı

Peki ya 0'a indirebilir miyim? Öyle bir imkan var mı?
Yani, öyle bir olasılığa çok bel bağlamamanızı öneririm. Bilmiyorum belki böyle bir vaka vardır ama skolyoz genellikle hiçbir zaman tamamen tedavi edilemez. Sadece hastayı hiçbir zor duruma sokmayacak bir eğriliğe düşer ve hasta hayatının geri kalanını skolyozu dert etmeden yaşar.

Sizinki zaten skolyoz tanısına bile girmiyor, Sizin yapacağınız şeyler en iyi ihtimalle belki derecede ufak değişimler yapar fakat bu olmasa bile eğriliğin büyümesini durdurur.

Merhaba, 6 derece skolyozum var, MSÜ deniz harp okuluna girmeme engel olur mu? Eğer engel oluyorsa nasıl düşürebilirim düzenli olarak spor yapıyorum, ters mekik vs. yapıyorum. Derecede bir gerileme görür müyüm? (not: 15 yaşındayım 16'ya gireceğim)

Merhaba. Uzun süre geçmiş neler oldu MSÜ'ye girebildin mi merak ettim.

Merhaba, 6 derece skolyozum var, MSÜ deniz harp okuluna girmeme engel olur mu? Eğer engel oluyorsa nasıl düşürebilirim düzenli olarak spor yapıyorum, ters mekik vs. yapıyorum. Derecede bir gerileme görür müyüm? (not: 15 yaşındayım 16'ya gireceğim)

Çok çok güvenilir bir fizyoterapistle çalış sırt kaslarını güçlendir bari ilerlemesini engelle bende var spor salonuna gidiyorum ancak yük bindirecek hareketlerden kaçınıyorum biraz biraz.

Yeni konular

Geri
Yukarı