MSÜ tercihi ardından YKS öğrenim durumu kodu ne seçilmeli?

BayTuhaf

Femtopat
Daha fazla  
Ben MSÜ tercihi yaptım ama gitmedim. Soruyu sormamın sebebi MSÜ tercihi yüksek öğretim tercihi olarak sayılıyor mu bilmiyorum. YKS'den herhangi bir tercih yapmadım.
Mezuna kaldım, YKS'de öğrenim durumu kodu olarak ne seçmem lazım?

4- Bir ortaöğretim kurumunu bitirdikten sonra herhangi bir yükseköğretim programına yerleştirilmedim.

5- Bir yükseköğretim programına (sınavsız geçiş dâhil) ÖSYM'ce yerleştirildim fakat kayıt olmadım.

Hocam yanlış değilsem "Bir yükseköğretim programına (sınavsız geçiş dâhil) ÖSYM'ce yerleştirildim fakat kayıt olmadım." seçeneğini işaretleyeceksiniz.

Hocam tercih yaptıktan sonra eğer kazandıysa yerleştirilmiş oluyor.

Hocam bende MSÜ'ye girdim tercih zaten en başta yapılıyor. Sonra spora sagliğa gidiyorsun tercih yapan insanların hepsi kazanmıyor ki. Tercih MSÜ sinavindan sonra yapiliyor sıraya koyuyorsun sonra spora mulakata sagliğa guriyorsun geçersen Kazanmış sayiliyorsun yoksa kazanmış o an zaten yerleştirilmiş oluyorsun yoksa degilsin.

MSÜ tercih derken kazandınız mı anlamadım. Sadece tercih yapmissiniz yerlestirilmemişsinizki.
Şöyle MSÜ sınavına girdim kazandım tercih yaptım hava harp kara v.s kabul edildim ama gitmedim devamını getirmedim.
Personel teminden başvurdum yani sınav sonucumla.
Hocam bende MSÜ'ye girdim tercih zaten en başta yapılıyor. Sonra spora sagliğa gidiyorsun tercih yapan insanların hepsi kazanmıyor ki. Tercih MSÜ sinavindan sonra yapiliyor sıraya koyuyorsun sonra spora mulakata sagliğa guriyorsun geçersen Kazanmış sayiliyorsun yoksa kazanmış o an zaten yerleştirilmiş oluyorsun yoksa degilsin.
Personel teminde sıralamayı yaptım en üste hava harp sonra astsubayligi koydum harp çıkmayınca vazgeçtim spor sağlık vesayre onlara gitmedim.

Personel temindede durum şu şekilde

Dosya Ekleri

• Screenshot_2023-03-17-22-17-04-004_com.android.chrome.png
    Screenshot_2023-03-17-22-17-04-004_com.android.chrome.png
    75,4 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:
Şöyle MSÜ sınavına girdim kazandım tercih yaptım hava harp kara vs kabul edildim ama gitmedim devamını getirmedim.
Personel teminden başvurdum yani sınav sonucumla.

Personel teminde sıralamayı yaptım en üste hava harp sonra astsubayligi koydum harp çıkmayınca vazgeçtim spor sağlık vesaire onlara gitmedim.

Personel temindede durum şu şekilde

O zaman yerleştirmeyle alakası yok. Sen 4Ü sececeksin. Sen sadece tercih yapmişsin. Bu en başta yapılan bir şey zaten yerleştirilme dediği hani biri uni kazanir ama ailesinin parasi yoktur kayıt olmaz ayni şekilde msü kazanmıssindir spor,mulakat geçmissindir ama kayıt olma zamanı geldiğinde vazgeçip kayit olmamişsindir 5. Secenek bu gibi durumlarda.

Geri
Yukarı