μTorrent İnternetim hızlı olmasına rağmen yavaş

Hakan.T

Decapat
Daha fazla  
Güvenilir bir kaynaktan torrent bir dosya indiriyorum. Mesela Internet Download Manager ile indirdiğimde 2 MB hıza ulaşırken bu değer μTorrent'de ortalama 500-600 KB oluyor. Bunun sebebi nedir? Programın içinden ayar mı yapmam gerekli. Bant genişliğini yüksek ayarladım. Bu sorunu çözen var mı?

tracker denilen bir şey var Türkçe anlamı izleyici olarak geçiyor neden öyle bir şey var bende bilmiyorum ama nasıl yapıldığını biliyorum sorgulamıyorum da tracker ansıl eklenir ona bak sonra tracker olarak bunları da alabilirsin birçoğu güncel en son 2 hafta önce denedim
Güncel Tracker

Güvenilir bir kaynaktan torrent bir dosya indiriyorum. Mesela Internet Download Manager ile indirdiğimde 2 MB hıza ulaşırken bu değer μTorrent'de ortalama 500-600 KB oluyor. Bunun sebebi nedir? Programın içinden ayar mı yapmam gerekli. Bant genişliğini yüksek ayarladım. Bu sorunu çözen var mı?
Arkadaşın dediği gibi tracker’lar güncel olmadığı zaman böyle sorunlar olabiliyor. Ayrıca dosyanın ne kadar seed edilip edilmediğine de bağlı diye biliyorum. Ve dosya eski bir dosya ise büyük ihtimal seed’i düşüktür.

Arkadaşın dediği gibi tracker’lar güncel olmadığı zaman böyle sorunlar olabiliyor. Ayrıca dosyanın ne kadar seed edilip edilmediğine de bağlı diye biliyorum. Ve dosya eski bir dosya ise büyük ihtimal seed’i düşüktür.
Teşekkürler. Konu kitlenebilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı