Müdür yardımcısı derse girmiyor

Müdür yardımcısı: Şunların dersini alayım da kudursunlar hehe. Böyle bir şey olduğunu mu düşünüyorsun?
Hayır bizim sırtımızdan ücretsiz para kazanıyor ve işini de yapmıyor. Ben bölümümü seçerken Sosyoloji dersi görmek için seçtim ama görüyorum ki ortada bir öğretmen bile yok ve öğretmen olarak seçilen müdür yardımcısı odasında boş boş oturuyor.

Ne anlatıyorsun sen ya? Suç falan :D Aynısından bizde de var. Adı üstünde "müdür yardımcısı" illaki bir işi oluyordur.
Müdür yardımcısı o iki saat için devletten ekstra ücret alıyor ve bunu 4-5 sınıfa da yapsa haftada hemen hemen 10 saat falan ediyor. Öğretmenlerin genellikle haftada 25-30 saat dersi oluyor ve hiçbir emek göstermeden müdür yardımcısı haftada 10 saat belki de daha fazlasını yaparak para kazanıyor. Bundan âlâ suç mu olur? O zaman girip dersini anlatacak ya da o dersi almayacak.

Onun dışında konu sahibi arkadaş, CİMER'e müdür yardımcınızın dersinizin öğretmeni olarak gözüktüğünü ancak derse hiç girmediğini, ders hakkınızın elinden alındığını, o dersi görmek istediğinizi, göstermeyecekse de başka bir öğretmenin gelmesini istediğinizi belirten bir yazı yazıyorsunuz. Yüzde 90 sonuç çıkar, gelişmelerden bizi de haberdar edersiniz.

Bu arada genelde unutabiliyor müdür yardımcıları dersi. Dersten hemen önceki tenefüs haber verin hocam dersimiz vardı diye. Aynı olayı yaşadık çünkü müdür yoğun olduğundan hangi sınıfla dersim var diye bakmıyor. Bakmayınca da unutuyor.

Bu arada genelde unutabiliyor müdür yardımcıları dersi. Dersten hemen önceki tenefüs haber verin hocam dersimiz vardı diye. Aynı olayı yaşadık çünkü müdür yoğun olduğundan hangi sınıfla dersim var diye bakmıyor. Bakmayınca da unutuyor.
Hocam 1 yıldır derse sadece ilk haftalarda 1 kere girdi 15- 20 dk durup çıktı. Her hafta salı günü bugün ders boş diyoruz.

Geri
Yukarı