Mühendislik İçin Sistem Önerisi - 6000 TL

Burak Tanış

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar,

İnşaat Mühendisiyim ve sistem ihtiyacım bulunmakta.

İyi performans gösterecek ve en az 5 yıl rahatlıkla beni götürecek sisteme ihtiyacım var. Kullanım şeklim dizayn (sonlu eleman analizleri, FEM), çok parçalı yapıların 3 boyutlu modelleme ve çizimleri (çelik yapılar vs.)

Benzer kullanım amacı ve bütçe için açılan güncel bir başlık bulamadım. Bu işlerden pek anlamıyorum. Overclock yapacağımı sanmıyorum.

Bütçe 6000TL civarı (monitör hariç). Tavsiye ve görüşlerinize göre bütçede fazla olmasada esneme olabilir.

Teşekkürler.

Son düzenleme:
Mart 2015 sistem tavsiyeleri çıktı.Anasayfadan ulaşabilirsiniz.

Mart makalesini gözden kaçırmışım Teşekkürler

Fakat kafama takılan bir nokta var, bu tavsiyeler genelde oyun veya render sistemleri açısından veriliyor. Benim ihtiyaçlarım da size göre bu sistemlerle paralellik gösterir mi?

Montajıda kendim yapmak istiyorum, bu işlerden anlamayan biri olarak, Technopat montaj videolarını izlemek sizce yeterli olur mu?

Montaj yapmanın zor bir kısmı yok.Her parçanın bir yuvası var.Montaj videolarının yeterli olacağını düşünüyorum.Adamlar zaten ayrıntılı anlatıyor

Montaj yapmayı bilmiyorsan yapma derim. Bu tür bir sistem olabilir;

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…