Mühendislik öğrencisi için 5000 TL'ye X99 mu Z97 sistem mi alınmalı?

Ben makine mühendisliği uzatmalı öğrencisiyim. :) O Programlarda çekirdek sayısı önemlidir. Bence X99 bir işlemci alman senin yararına olacaktır. İlerde uzun yıllar kullanabilirsin. Ayrıca Broadwell-E serisi işlemcileri de kullanabileceksin X99 soket ile.

@Anıl Hakan Yarıcı tam da senin gibi birini arıyordum hocam. Çok da bir fark yoksa zaten 4790K'yı tercih etmem en mantıklısı olacak. Catia, basit çizimlerde çok rahat çalışır ancak işler karıştığında işlemci gücü gerektiriyor tabi ancak Ansys kadar olacağını sanmam. Dediğiniz gibi DDR4 de çok ham bir platform henüz.Çok teşekkür ederim :)
@Silinen üye bizim okuldaki mimarlar AutoCAD, 3DS MAX ve Illustrator kullanıyorlar.
@4454 yukarıdaki arkadaş şu anlık gerek olmadığını yazmış hocam. Tabi ki teoride en mantıklı sistem X99 fakat pratikte bütçe ve zaman gibi bir problem var. Z97 bana her halukarda daha ucuza çıkacak. X99 uzun vadede performans getirecek. Çok sık sistem değiştiren biri de değilim. 5-6 sene sonra kim bilir neler neler olur? Çok teşekkür ederim :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı