Mühendislik okumak mı yoksa fizyoterapi ve rehabilitasyon okumak mı?

pelested

Centipat
Arkadaşlar 2 bölüm arasında kaldım. Elektrik elektronik bölümü veya fizyoterapi ve rehabilitasyon bölümü arasında seçim yapamıyorum. İki bölüm de geleceğin bölümleri olarak söyleniyor. Sizce hangisinde iş imkanı daha fazladır? Fizyoterapi okuyup yurt dışına çıkılabilir mi? Şahsen fizyoterapi kafama daha çok yatıyor çünkü biyolojiyi seviyorum fakat hangisinde para daha fazladır benim için o biraz daha önemli. Sizler ne düşünüyorsunuz? Tutan üniversiteler Hacettepe gibi değil daha çok Konya, Erzurum üniversiteleri gibi bunu da göz önünde bulundurursanız sevinirim.

At eğitmenliğine bile geleceğin mesleği diyorlar. Böyle saçmalıklara fazla kulak vermeni önermem örneğin 30 yıl önce tekstil mühendisliği geleceğin mesleği deniyordu hatta Tıptan bile yüksekti puanları, 30 sene önce tekstil okuyanlar emekli olacak hala o geleceği bekliyorlar.

Hocam yani kusura bakmayın ama dediğiniz şehirlerde nasıl geleceğin mesleği olabiliyor anlamadım. İyi yerlerde okunduğu zaman tamam da dediğiniz şehirleri düşününce ve 2 yıllık bir bölüm olunca pek de ''geleceğin mesleği'' dememek lazım. Ve dediğiniz iki bölüm de birbirinden çok alakasız bölümler. Hangisini seviyorsan onu oku derim, parasına takıldığın zaman başarılı olamazsın.

Hocam yani kusura bakmayın ama dediğiniz şehirlerde nasıl geleceğin mesleği olabiliyor anlamadım. İyi yerlerde okunduğu zaman tamam da dediğiniz şehirleri düşününce ve 2 yıllık bir bölüm olunca pek de ''geleceğin mesleği'' dememek lazım. Ve dediğiniz iki bölüm de birbirinden çok alakasız bölümler. Hangisini seviyorsan onu oku derim, parasına takıldığın zaman başarılı olamazsın.
2 yıllık değil 4 yıllık hocam iki bölüm de.

Arkadasim ben elektrik teknikeriyim. Bir işi sevmeden 35 sene yapamazsin ve ülkede emeklilik yaşı 65 paraya değil. Kafanın rahat olmasına bak ve mühendisligi 2 sene olarak düşünen insanların düşüncelerini kafana takma. Kendini ne kadar gelistirirsen ve biraz da çevrene iş yapabilirsen her türlü tatmin edecek para kazanırsın.

Arkadasim ben elektrik teknikeriyim. Bir işi sevmeden 35 sene yapamazsin ve ülkede emeklilik yaşı 65 paraya değil. Kafanın rahat olmasına bak ve mühendisligi 2 sene olarak düşünen insanların düşüncelerini kafana takma. Kendini ne kadar gelistirirsen ve biraz da çevrene iş yapabilirsen her türlü tatmin edecek para kazanırsın.
Teşekkürler hocam çok sağ olun önerileriniz için. Kolay gelsin size de.

Yeni konular

Geri
Yukarı