Münih Teknik Üniversitesine girmek için gerekenler neler?

YALSOF Tİ

Decapat
Yer
Denizli
Daha fazla  
Meslek
Abi her işi yaparım.
Merhaba sorum şudur; Münih teknik üniversitesine girmek için gerekenler nelerdir? Örneğin YKS'den kaç puan almak gerekir?

Abim oradan mezun. Alman Lisesi'nden abitur ile gitti. YKS'den girmek için denklik gerekiyor. Denk bir üniversiteyi kazanman ve Almanca seviyenin orta seviye olması lazım.

Efendim ben şu an Almanca öğreniyorum daha zaman var onun dışında bilgisayar bilimleri istiyorum sanırım oda bizdeki bilgisayar mühendisliği oluyor, ama şöyle bir şey varki ODTÜ'nün bilgisayar mühendisliği ile Eskişehir kartal okulunun bilgisayar mühendisliği aynı değil zaten buraya geldim:)

Abim oradan mezun. Alman Lisesi'nden abitur ile gitti. YKS'den girmek için denklik gerekiyor. Denk bir üniversiteyi kazanman ve Almanca seviyenin orta seviye olması lazım.

Hocam?

Son düzenleme:
Söylediğiniz mesajın üzerine daha ne yazılır bilmiyorum. Denklik ile zor. Abitur'a hazırlanarak girebilirsin ancak çok zor sınavdır.

Hocam benim sorum şuydu YKS'den istediğiniz bölümü kazanmanız gerek demişsiniz ama hangi üniversiteye göre? Diyelim ki ben inşaat mühendisliği istiyorum a üniversitesi 540 puan b üniversitesi 460 puan ile kabul alıyor münih teknik ise orada okuduğum bölümü kazanmış olmamamı istiyor e ben 460 alınca da kazanıyorum, 540 alınca da hangisine göre kabul yapıyor? Konuyu uzattığım için özür dilerim.

Hocam benim sorum şuydu YKS'den istediğiniz bölümü kazanmanız gerek demişsiniz ama hangi üniversiteye göre? Diyelim ki ben inşaat mühendisliği istiyorum a üniversitesi 540 puan b üniversitesi 460 puan ile kabul alıyor münih teknik ise orada okuduğum bölümü kazanmış olmamamı istiyor e ben 460 alınca da kazanıyorum, 540 alınca da hangisine göre kabul yapıyor? Konuyu uzattığım için özür dilerim.

Üniversiteleri arasında denklik muhabbetleri var diye biliyorum. Mesela TÜM'e "denk" bir üniversite seçiyorlar Türkiye'den. Onu kazanınca gidebiliyorsun. Benim bildiğim böyle işliyor.

Geri
Yukarı