Müzik için R9 3900X sistem toplama

Bütçe
14500

a.baransaracli

Femtopat
Merhaba arkadaşlar, ben müzikle uğraşıyorum yakında bir sistem toplayacağım. Ses işleme programlarında sanal enstrümanlar çok fazla işlemci gücüne ihtiyaç duyuyor. Ryzen 3900X uygun olacağını düşünüyorum ama sistem toplamayı bilmediğim için anakart, ekran kartı vs. secemedim. Arada da bir iki oyun oynarim, ekran kartını ASUS ROG STRIX GeForce GTX 1660 Super OC olarak düşünüyorum. Ama bu darboğaz olayları kafamı karıştırıyor. Sorun yapar mı bilemiyorum. Bir de bu sisteme nasıl bir anakart kullanılır yazarsanız sevinirim.

Ryzen kullanan arkadaşlar yardımcı olur ama tavsiyem yüksek hızlı ve en az 32Gb ram kullanman, ayrıca olurda sistemde 1tb kaliteli m2 ssd kullanırsan hem audio hem de vst enstrumanlarda hiç sıkıntı yaşamazsın , eğer m2 fiyatı yüksek gelirse en azından iyi bir ssd kullan derim.

Bütçeniz ne kadar? Ayrıca Ryzen 5000 serisini beklemenizi öneririm.
Monitörsüz 14000, 5000 serisi almak için mi yoksa alt segmentlerin fiyatının düşmesi için mi beklememi öneriyorsunuz? Teşekkürler.
Ryzen kullanan arkadaşlar yardımcı olur ama tavsiyem yüksek hızlı ve en az 32Gb ram kullanman, ayrıca olurda sistemde 1tb kaliteli m2 ssd kullanırsan hem audio hem de vst enstrumanlarda hiç sıkıntı yaşamazsın , eğer m2 fiyatı yüksek gelirse en azından iyi bir ssd kullan derim.
32 GB ram düşünüyorum bende M2 ye param yetmez sanıyorum 😅 o yüzden güzel bir ssd benim için daha uygun olur gibi ne dersiniz

Monitörsüz 14000, 5000 serisi almak için mi yoksa alt segmentlerin fiyatının düşmesi için mi beklememi öneriyorsunuz? Teşekkürler.
Hocam bu dolar kuruyla kesin bir şey söylemek zor fakat 5000 serisi fiyatının hakkını kesinlikle verecektir. Bütçeniz büyük ihtimal yeteceği için 5000 serisini beklemenizi tavsiye ederim. Şu anda işlemci hariç bir sistem toplayabilirim fakat o işlemcilerin Türkiye'ye dolar kuru+ vergi ile kaç TL'ye geleceğini tahmin edemeyeceğim için işlemciler Türkiye'ye geldiğinde bir daha konu açmanızı öneririm.

32 GB ram düşünüyorum bende M2 ye param yetmez sanıyorum 😅 o yüzden güzel bir ssd benim için daha uygun olur gibi ne dersiniz
Samsung Evo serilerinden artık bütçe dostu bir seçim yapılabilir : )

Geri
Yukarı