Muhabbet kuşu çiftleşmiyor

goldlegend

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba erkek kuşum cok yabani olduğu için ele geliyor ama kafesten asla ayrılmıyor. Cıksa bile hemen kafese girdiği ve kızıştığı için yanına kızışmış bir eş aldık eşle iyi anlaşıyolar sürekli kur yapıyolar ama dişi ve erkek asla yan yana ayrılmıyor. Dişi de kafesten dışarı asla cıkmıyor erkek de ve ikisi de artık bizden korkup kafesde uçuşuyor. Dişiyi alalı daha bir hafta olmadı alışır mı? Ve bir de ne erkek ne dişi daha yuvaya girmiyor. Dişi bazen erkek olmayınca bizden korkusundan giriyor ama erkek olunca asla yanından ayrılmıyor. Bunlar yavrularım yuvaya girerler mi acaba? Daldarı koydum ama yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Karanlık bir ortama bırakırsanız kendileri çiftleşir. Benim kuşlarda öyle. Bide daha yeni gelmiş dişi. Erkeği tanımak isteyebilir. Bir süre yalnız bırakın.

Daldarıyı yuvadan kaldırın yuvaya alıştırma yöntemlerinden birisi olsa bile yuva içerisinde yem bulunması alışsalar bile daha sonra sorun çıkartabiliyor. Yuvanın giriş büyüklüğü kafesin bulunduğu yükseklik bunlar da yuvaya girmeleri için etken. Dişiyi zaten yeni almışsın zamana ihtiyacı var. Bir zaman sonra yumurta maması ve kızışmış muhabbet kuşu sesi açarsanız yine etkili olur.

Merhaba erkek kuşum cok yabani olduğu için ele geliyor ama kafesten asla ayrılmıyor. Cıksa bile hemen kafese girdiği ve kızıştığı için yanına kızışmış bir eş aldık eşle iyi anlaşıyolar sürekli kur yapıyolar ama dişi ve erkek asla yan yana ayrılmıyor. Dişi de kafesten dışarı asla cıkmıyor erkek de ve ikisi de artık bizden korkup kafesde uçuşuyor. Dişiyi alalı daha bir hafta olmadı alışır mı? Ve bir de ne erkek ne dişi daha yuvaya girmiyor. Dişi bazen erkek olmayınca bizden korkusundan giriyor ama erkek olunca asla yanından ayrılmıyor. Bunlar yavrularım yuvaya girerler mi acaba? Daldarı koydum ama yok.
Yumurta maması yada kızıştırıcı vitaminler kullanabilirsin Taubenfit e50 Verselelaga Fertivit gibi kızıştırıcı vitaminler kullanabilirsin ama sabretmen lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı