Muhabbet kuşu garip hareketler yapıyor

umut.3264

Picopat
Daha fazla  
3 yıldır beslediğimiz bir muhabbet kuşu var. Bakımını her gün yapıyoruz yemini taze veriyoruz suyunu 3 günde 1 değiştiriyoruz fakat bugün değişik bir şeyle karşılaştım. Kahvaltı yaparken oda yanımdaydı ve poğaça almıştım, poğaçanın dış kemirebileceği sert yerden vercektim verirken garip hareketler yapmaya başladı bir anda poğaçaya saldırmaya başladı. Gagasını açtı ısırmaya çalıştı, arkadan kendini kaşıyormuş gibi yapıp düşüyormuş gibi yaptı ve bunu 10 dakikadır yapıyor, kafesine baktığımdada bir sürü yem kusmuş. Sebebi nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Poğaça nasıl bir şeyse çocuk şoka girmiş. Hayvan işte yani garip hareketleri hepsinde olur. Kusmuş olması ciddi bir şey olabilme ihtimali düşük endişelenme. Her evcil hayvan kustuğunda evham etmeyin arkadaşlar.

Çok yerse fazlasını kusar.
Stress yaparsa kusar.

Poğaçaya kızmış stresse girmiş olabilir, ye bitir görmesin geçer.

Hocam poğaça ne yapmışda kuş ona kızmış olabilirki?
Sherlock Holmes değilim ki muhabbet kuşunun beynini çözüp empati yapıp çözeyim bu sorunu :) ha sen denemek istersen hayvanların ve insanların göz/ışık tayfı algılarından başlamanı öneririm. Bize güzel görünen ona çok daha güzel veya pek çirkin görünmüş olabilir. Bugün solundan kalkmış olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı