Muhabbet kuşu kaç yaşında?

Ev kuşları çok uçamadığı için çok çabuk yorulurlar. Yani nereden kaçmışsa fazla uzaklaşmadan yere konmuştur. Benim de kuşum kaçmıştı. Aynı senin gibi biri bulmuştu. Apartmanın dibine konmuş Allah razı olsun demişlerdi de geri almıştık. Çok üzülmüştüm çünkü.

Bizim mahalleli insanların çoğunu tanıyorum. Eğer kaçıran falan olduğunu söylerse geri veririm.
Peki bu yaştan sonra ben eğer egitilmediyse eğitebilir miyim?

Bizim mahalleli insanların çoğunu tanıyorum. Eğer kaçıran falan olduğunu söylerse geri veririm.
Peki bu yaştan sonra ben eğer egitilmediyse eğitebilir miyim?

Eğer eski sahibi kötü davranmamışsa evet eğitebilirsin aksi takdirse hırçın bir kuş olarak zorlanırsın ama onu alıp eve getirebildiysen ve hırçınlık göstermemişse eğitebilirsin diye düşünüyorum.

Eğer eski sahibi kötü davranmamışsa evet eğitebilirsin aksi takdirse hırçın bir kuş olarak zorlanırsın ama onu alıp eve getirebildiysen ve hırçınlık göstermemişse eğitebilirsin diye düşünüyorum.

Eve çok kolay almadım ama alınca bağırması ses çıkarmadı şu an ses çıkarıyor arada ama elimi kafese biraz yaklaştırdım kontrol etmek için kaçıyor çok fazla.

Çok zorlamamaya çalış yem verirken falan parmağına koy uzat. Kafasının üstüne doğru değil de altından elini uzatarak dokunmaya çalış. Bir dene bakalım bir hafta falan nasıl tepki veriyor.

Çok zorlamamaya çalış yem verirken falan parmağına koy uzat. Kafasının üstüne doğru değil de altından elini uzatarak dokunmaya çalış. Bir dene bakalım bir hafta falan nasıl tepki veriyor.
Benim başka kuşum daha var 2 aylık felan ayrı kafeslerde duruyor farklı odalara koydum hastalık felan varsa yakın durmasinlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı