Muhabbet kuşum öldü

C1awL

Hectopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Kendisini 2yıl önce teyzemden almıştık. Teyzemde o kuşu apartman sitesinde bulmuş. Sonra evine almış. Sonra bakamayınca bize. Yanında bir dişi ile çift halinde bize verdi. Dişi olanı 2 hafta önce gece biz uyuyorken kaçmış muhabbet kuşunun kafesine bağlı bir banyoluk vardı o banyoluk düşmüş ve ikisi de kafesten dışarıya çıkmış. Kafesleri balkon kapısının yanındaydı dişi olanı kaçmış ama erkek olan yani ölen kuşum kafesten çıktığı halde kaçmamış. Kahvaltı masasını görünce kafesinde çıldırırdı kafesinden çıkarırdım benimle beraber yerdi yumurtaya bayılırdı onu dışarı ya çıkarınca 2 dk sonra olsa bile kafesine giriyordu. Kafesimi onun yanına götürünce direkt giriyordu kafesine dışarıya çıkarınca bilgisayar oynarken omuzumda 1-2 saat duruyordu. Uykusu gelince gagasıyla hafif dürterdi beni kafesime götür diye. Balkonda kafesi açılmıştı kafesten dışarıya çıktı ama kaçmadı. Çok sadıktı onu çok seviyordum, babacık deyince kafasını çevirip bakardı bana. Kaç yaşında öldü hiç bilmiyorum ama yaşlı gibi gözüküyor. Dişi olan eşi kaçtıktan 1 hafta sonra ona yeni bir eş aldık beraber anlaştılar kavga etmediler. Kuş dün ishal oldu bende atlatır dedim 1yıl önce çok daha büyük bir hastalığı atlatmıştı gagasından kan akıyordu nefes almakta zorlanıyordu yemek yemiyordu ben ona mama yapıp şırınga ile gagasından veriyordum. İlaçlarını da veriyorduk ve 1hafta çok halsiz durdu ama sonunda iyileşti. Ama ishal hastalığını atlatamadı. Dün ishal oldu saat 17.00'ye kadar kötü değildi yine tüylerini kaşıyordu. Saat 20.45'de can çekişmeye başladı, acele ile üzerimi giydim kuşu kuşçuya götürmek için oysaki ilaçlarını da veriyorduk ama dayanamadı. Üzerimi giyindim kuşu almaya gidiyordum ki bir baktım ölmüş ölürken gözleri yaşarmış ve gözleri açık gitti. Öldüğünde fotoğrafını çekmiştim. Her o ölmüş fotoğrafına baktığımda ve kafesine baktığımda mahvoluyorum. Onunla son aylarda bilgisayar oynayıp ilgilenemedim. Bu arada o kaçan dişi kuştan yaklaşık 15-20 yavrusu oldu. O yüzden babacık diyordum ona hemen kafasını çevirirdi kerata. Onu adeta bir dost, arkadaş olarak görüyordum. Canım hiçbir şey yapmak istemiyor. Kafamı nasıl dağıtabilirim?
Bu arada kuşun fotoğrafları:

Ve son fotoğrafı:

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…