Muhabbet kuşuna nasıl eş seçilir?

Kerm115

Centipat
Daha fazla  
1 yaşında enerjik cana yakın muhabbet kusum var. Ona artık es almak istiyorum ama cinsiyetini de pek anlamadim. Fotoğraflarını koyacağım es seçimi nasıl olmalı? Pet shopa gidip kuşların arasına salmaktan cekiniyorum hasta olur diye. Başka bir yol var mı yoksa illaki salmam gerekirse nasıl bir pet shop secmeliyim?

Dosya Ekleri

• 20230609_173900.jpg
    20230609_173900.jpg
    118,9 KB · Görüntüleme: 48
  • 20230609_173908.jpg
    20230609_173908.jpg
    125,5 KB · Görüntüleme: 52
1 yaşında enerjik cana yakın muhabbet kusum var. Ona artık es almak istiyorum ama cinsiyetini de pek anlamadim. Fotoğraflarını koyacağım es seçimi nasıl olmalı? Pet shopa gidip kuşların arasına salmaktan cekiniyorum hasta olur diye. Başka bir yol var mı yoksa illaki salmam gerekirse nasıl bir pet shop secmeliyim?
Mavi burunlu yani erkek. Eğer petshopa götürürseniz biraz takılsın orada kendi kendine seçer zaten. Petshopçudan yardım alabilrsiniz.

Biz petshopa vermiştik hocam. Verdiğiniz petshopa bağlı hastalık kapıp kapmyacağı. Ayrıca hocam kafese eş koyupta deneyebilrisiniz ama zahmetli olur.

Kuşunuz dişi. Ceresi kahverengiye dönüyor gibi görünüyor. Ayrıca kuşunuz tüyde. Şimdi agresif olacaktır. tüy değişimi bitince eş seçtirirsiniz.
1- Kafesinizi değiştirin.
2- Kuşunuzu boş bir kafese koyup yanına sizin seçeceğiniz birkaç tane erkek atacaklar. Yarım saate kadar damat belli olur. Kafeste yuvalık da olsun.
3- Kuşunuzda ciddi vitamin eksikliği var. Vitamin takviyesi yapın.

Konuyla alakasız ama kafasındaki gibi diken diken tüyleri tırnak uçlarınla ufak ufak açmanı öneririm. Eşi olsa o açardı ama şu an senin yapman gerek.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

petshop'culuk yaptığım için söylüyorum. Normalde muhabbet kuşlarına eş seçerken beğendiğiniz bir kuş olur bu olsun dediğiniz olur. O kuşu alıp sizin kuşun kafesine koyup 1-2 saat kadar bekletilir. Kavga etme ihtimaline karşın böyle bir uygulama yapardık. Hastalık açısından da şunu söyleyebilirim. İyi bir kuşçu hayvan hasta olmaya yakınsa bunu görebilir. Eş alıp eve getirmeyin kuşunuz kendi seçsin. Cinsiyeti de dişi. Cinsiyetini sadece burun rengine bakarak da anlayamazsınız onu da eklemiş olayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı