Multimedya kasa ile sistem toplama

emrthknr

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Taşınma nedeniyle evdeki kutuları,elektronik aletleri topluyorduk. Eski bi multimedia pcsi buldum.Kasanın içini boşalttım(bozulmuştu daha önceden). Şimdi ben buna yeni bir sistem kurmak istiyorum ama soğutucu vs nasıl sığacak bilemedim.Kasa boyutları-iç hacim- 28.5cm genişlik, 20 cm derinlik,6 cm yükseklik. Amd fx stok soğutucusu fansız ve anakarta takılı olmadan zor sığıyor. Şu an için parçaları seçmedim.Ancak ssd, 4gb ram ve amd apu olacak diye düşünüyorum. Kasanın sağ arka ve sol arka kısmında 2.5 cmlik fan bölümleri var.Ben bu fanları nereden bulucam? İşlemci soğutucu fansız halde takıp kasanın fan deliklerinden hava akımı yapsak yeteri kadar soğutur mu? (en fazla 1080p film izlencek)Ve buna uygun psu nasıl bulabilirim? Bulamazsam laptop adaptörünü psu olarak kullanabilir miyim?

Benim toplayacağım ilk sistem.mini itx anakart(amd) önerisinde bulunursanız ve diğer sorularımı da cevaplarsanız sevinirim :)

Kasanın fotoğrafları:

(Bahsettiğim soğutucu.)
(Kasanın içindeki parçaların hepsi sökülebiliyor.)

5vOZMf.jpg
9NGHqM.jpg
5AuJIB.jpg
ND9t1J.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı