Mutlaka okunması gereken kitaplar nelerdir?

Güzel o zaman ortak düşünüyormuşuz zaten, ben de onu belirtip kitap önermemiştim.
Anlaştığımıza sevindim.Bu arada 22/11 /63 ü okuyup pek beğenmedin mi yoksa King kitabı olduğu için mi öyle dedin merak ettim.

Anlaştığımıza sevindim.Bu arada 22/11 /63 ü okuyup pek beğenmedin mi yoksa King kitabı olduğu için mi öyle dedin merak ettim.
Yaklaşık 42 tane King kitabı okudum. 22/11/63'te tarzından uzaklaşmış gibi hissettim. King gerçek dünyaya dair olaylardan esinlenerek yazdığı zaman büyüsünü kaybediyor. Misery, IT, The Shining ve Kule serisini çok severim.

Yaklaşık 42 tane King kitabı okudum. 22/11/63'te tarzından uzaklaşmış gibi hissettim. King gerçek dünyaya dair olaylardan esinlenerek yazdığı zaman büyüsünü kaybediyor. Misery, IT, The Shining ve Kule serisini çok severim.
Korku olmadığı için bence de tam King tarzı bir kitap değil fakat beni çok etkileyen bir kitap oldu. Kitaptaki bilimkurgu'nun yanısıra aşk hikayesini de çok başarılı buldum.

Kule serisine başlamak serini fiyatından dolayı nasip oldu ama ileride kesinlikle okuyacağım.

Ben her Türk insanının okuması gerektiği bir kitap önereceğim; Beyaz Zambaklar Ülkesinde.

Atamızın önerdiği bir kitaptır ve bir ülkenin nasıl varolduğunu ve nasıl geliştiğini medeniyet ülkesi olduğunu anlatıyor. Belki gönderme olacak fakat ülkemiz bunun gibi yönetilebilmeyi denese 20-30 yıla ekonomimiz ilk beşe girer.

En Başta Kutsal kitaplar olmalıdır Türkçe Şekilde, ardından Dünya Klasikleri, Tarihi kitaplar(Ülkemizin) ardından sevilen ülkenin tarihi kitapları.

1. Mustafa Kemal Atatürk - NUTUK
Turgut Özakman - Şu Çılgın Türkler
Yaşar Kemal - İnce Memed
J.R.R Tolkien - Yüzüklerin Efendisi
George R.R. Martin - Game of Thrones
Douglas Adams - Otostopçunun Galaksi Rehberi
Tolstoy - Savaş ve Barış
Zülfü Livaneli - Serenad
Hasan İzzettin Dinamo - Savaş ve Açlar
Jack London - Martin Eden

Daha çok fazla güzel ve kaliteli kitaplar var ama bunlar şu an aklıma ilk gelenler. Hepsi birbirinden harika kitaplar.

Kozmos - Carl Sagan
Evren Avucunda - Christophe Galfard
Steve Jobs - Walter Isaacson
Geleceği Keşfedenler - Walter Isaacson
Yaşam 3.0 - Max Tegmark
Beyaz Zambaklar Ülkesinde - Grigori Petrov
Simyacı - Paulo Coelho
1984 - George Orwell
Cesur Yeni Dünya - Aldous Huxley
Kürk Mantolu Madonna - Sabahattin Ali
İçimizdeki Şeytan - Sabahattin Ali
Satranç - Stefan Zweig
Bir İdam Mahkumunun Son Günü - Victor Hugo
Altıncı Koğuş - Anton Çehov
Beyaz Geceler - Dostoyevski
Ve bunun gibi daha çok klasikler...
Mutlaka okunması gereken mi bilmem ama okuyana faydası olacağını düşündüğüm bazı kitaplar...

Yeni konular

Geri
Yukarı