Çözüldü MUX Switch nasıl açılır ve laptop performansı nasıl arttırılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
MUX'ın etkisi en çok düşük çözünürlük ve düşük ayarlarda çok yüksek FPS almaya çalışırken görülür. Yani Online CS falan oynayanların yaptıkları garip ayarlarda. %15'e kadar fazla performans verir. Öte yandan normal kullanımda, Ayarları fulleyerek vb. verdiği artı performans oldukça azalıyor. (%2-4)

Yalnız benim MUX Switch olmamasının oyunların optimizasyonunu bozduğu, GPU kullanımını düşürdüğü konusunda bir düşüncem var ama bunu harici monitör taktığımda aynı performansı alınca çürüttüm.

HDMI'çıkışın muhtemlen ekran kartına direkt bağlı. Harici monitor veya TV'ye bağladığında ekstra ayarlar çıkıyorsa NVIDIA denedim masasında bu şekildedir.

Hocam benim NVIDIA Denetim Masasında ek ayarlar çıktığına göre bağlı olması lazım ama ne hikmetse düzgün çalışmayan oyunlarda hiçbir fark olmuyor ekstra FPS, düzgün çalışanlarda da 2-3 FPS. Kablo eski monitor eski ondan olabilir mi acaba? Gerçi iki ayrı kablo ile denedim. (hoş ikisi de eski oldukça)

Kablo ile alakası olmaz hocam, Valorant, lol gibi oyunlarda denediniz mi? Çünkü zaten GPU kullanımı 99 olan bir oyunda farkı belli olmaz

Kablo ile alakası olmaz hocam, Valorant, lol gibi oyunlarda denediniz mi? Çünkü zaten GPU kullanımı 99 olan bir oyunda farkı belli olmaz

GPU kullanımı düşük olan Snowrunner'da denedim. Pek birşey değişmedi. Ama Snowrunner'da sorun yaşayanlar var benzer şekilde. Oyun kaynaklıda olabilir.

Geri
Yukarı