MVC5'de Null Değer Sorunu

Korucuoglu

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Geliştirici
Öncelikle herkese iyi akşamlar.

Uzun zamandır çözemediğim bir sorunla uğraşıyorum. Sorunumu eşe dosta anlatmak için PDF haline getirmiştim. Fakat onlar da yardımcı olamadılar. Dosyayı şuradan görüntüleyebilirsiniz.

Şimdiden çok teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
.Net'ci degilim ama educated-guess yapayim;

Senin View'in da bind ettigin degerleri controller'da gormen gerekiyor. "Urun" objesinin KategoriId'si numerik olmali ama View'da selextbox'ta "Deneme" yaziyor. String'i numerik olarak mapleyemedigi icin null gelmis olmali. View'da KategoriId selectBox'ini "Deneme" yazacak sekilde degil de, 1 yazacak sekilde degistirirsen olacak diye dusunuyorum.

.Net'ci degilim ama educated-guess yapayim;

Senin View'in da bind ettigin degerleri controller'da gormen gerekiyor. "Urun" objesinin KategoriId'si numerik olmali ama View'da selextbox'ta "Deneme" yaziyor. String'i numerik olarak mapleyemedigi icin null gelmis olmali. View'da KategoriId selectBox'ini "Deneme" yazacak sekilde degil de, 1 yazacak sekilde degistirirsen olacak diye dusunuyorum.

Mesaj attığınız için teşekkürler. Kategori kısmında Deneme yazıyor fakat yolladığım değer Kategorinin Id'si. Gösterdiğim değer ise Kategorinin Adı. Yani orada Deneme gözükse bile Post kısmına gidecek olan değer Deneme adındaki Kategorinin Id değeri.

Zaten Urun tipinde eleman beklerken Kategorinin Id değerinin 1 olarak geldiği de görülüyor. Kısacası ben orada bir sorun olduğunu çok düşünmüyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı