MX 330 sistemde düşük FPS

Feterisa

Decapat
Daha fazla  
  1. Konuya gelirsek tahminimce işlemciden kaynaklı bir durum söz konusu masaüstünde 3 GHz+ oyuna girince işlemci %100 oluyor 1.60 GHz 2.00 GHz arası oluyor görsel bırakacağım aşağıya ekran kartında bir problem olduğunu sanmıyorum işlemcide limit mi var anlamıyorum ThrottleStop'dan bd prochot kapatsam bu sorun ortadan kalkar mı ofis bilgisayarı olduğunu biliyorum ama oynadığım oyunda Roblox hiç stabil FPS'ler alamıyorum yüksek grafiğe alsam aynı düşük grafiğe alsam aynı hiç akıcı değil 60 FPS görsem bile düşüyor tekrardan yükseliyor. RAM'ler 4+4 8 GB RAM Dual channel. Çözümü bilen varsa yardımcı olabilir mi?

2. 1675768208780.png

3. 1675768318484.png

4. 1675768390187.png
  5. İşlemci sıcaklık değeri 75. ekran kartı sıcaklık değeri ise 74.

Son düzenleyen: Moderatör:
Haa aga pardon tam okumamıştım bu bi ara bendede oluyodu sorun kayıt defteri ile alakalı diye hatırlıyorum ama yanlış hatırlıyor da olabilirim bi registry cleaner indir dene

Haa aga pardon tam okumamıştım bu bi ara bendede oluyodu sorun kayıt defteri ile alakalı diye hatırlıyorum ama yanlış hatırlıyor da olabilirim bi registry cleaner indir dene
Oyuna girince düşük ghz olayı mı? kayıt defteri temizleme diyorsun sanırım bi program vardı önceden indirmiştim genel temizlik yapıyordu kayıt defterlerinide siliyordu sanırım onla alakalı olduğunu sanmıyorum sorunu böyle mi çözdün? (Geç cevap verdim kusura bakma)

i5 1035G1 yazmayı unutmuşum kusura bakmayın macun konusuna gelirsek 1 yıl bile olmuyor macunu değiştirdikten sonra drop sorunum çözülmüştü ama yine de düşük frekans alıyorum oyunlarda. (Geç gördüm kusura bakmayın)
Macunun kuruduysa sıcaklığı dengelemek için güç kesiyor olabilir.

Macunun kuruduysa sıcaklığı dengelemek için güç kesiyor olabilir.
Kuruduğunu sanmıyorum başından beri düşük frekansta çalışıyordu değiştirmeden önce 90 dereceyi buluyordu neredeyse değiştirdikden sonra 75 falan düşmüştü bu yüzden drop yemiyordum ama dediğiniz gibi güç kesiyor olabilir bunu nasıl düzelteceğim bilemiyorum hiç bir oyun akıcı değil fps 60 olsa bile düşüyor geri yükseliyor dengesiz fps yani.

Geri
Yukarı