MX-6 vs Thermal Grizzly Hydronaut

MX-6 yerine Zalman stc8 aldım. İşlemcide sıvı metal, ekran kartında Zalman'ı kullanıyorum. Herhangi bir sorunla karşılaşmadım ama işlemcide pump yapar büyük ihtimalle Zalman.

Dizüstü bilgisayarım için MX 4 kullanıyordum fakat kullandıktan 1-2 hafta sonrasında sıcaklıklar eskisinden daha yükseğe çıkıyordu. Pump out effect yüzünden olduğunu düşünüyorum. MX 6'da böyle bir sorun yaşar mıyım?
Hayır kıvamı zaten MX-4'e göre çok daha katı.

MX-6 yerine Zalman stc8 aldım. İşlemcide sıvı metal, ekran kartında Zalman'ı kullanıyorum. Herhangi bir sorunla karşılaşmadım ama işlemcide pump yapar büyük ihtimalle Zalman.
Sıvı metal akma durumlarından dolayı korkutuyor.

Sıkıntı olacağını sanmıyorum işlemcide. Kapton bantla yalıtımını yaptım, zaten işlemcinin etrafına bir metal var havuz görevi görüyor, akması çok zor.
Hocam bende işlemci için sıvı metal düşünüyorum ama uygulaması çok korkutuyor beni, acaba sizin izlediğiniz bir rehber falan var mıydı?

Hocam bende işlemci için sıvı metal düşünüyorum ama uygulaması çok korkutuyor beni, acaba sizin izlediğiniz bir rehber falan var mıydı?

Birçok videoyu izledim internette. Çoğu genellikle benzer şeyleri yapıyor. Ben işlemcinin üstüne az bir şey sıkıp sürdüm, sonrasında pamukta kalan sıvı metali soğutucunun üstüne de hafif gezdirdim. Gayet iyi sonuç aldım. Yalıtımda sadece kapton bant kullandım. Yapması gayet kolay, güzel yaymak gerekiyor sadece. Tecrübesiz biri bile dikkat ederek rahatlıkla yapabilir, abartıldığı kadar zor bir şey yok.

MX 6 ve Kryonaut arasında kalmıştım sanırım MX 6 sipariş edeceğim teşekkür ederim.

Kryonaut'un kıvamı kötü laptoplar için. Önermem. MX-6 güzel.

Yeni konular

Geri
Yukarı