MX110 sistemde The Forest'ta FPS düşüşü

• Konuyu başlatan Blub
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 745
İşletim sistemi
Windows 10

Blub

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, direkt konuya geçiş yapıyorum. CS:GO'da ya da The Forest'ta ani FPS düşüşü yaşıyorum. 60-70'lerden 10-20'lere düşüyor ve 1-2 saniyelik değil, tüm oyun boyunca. Hadi The Forest sistem gereksinimleri karşılamıyor ama CS:GO? LoL oynuyorum, LoL'de temiz 70-80 FPS. Bunun nedeni nedir? ThrottleStop kullanıyor. Bd prochot tiki yok, disable. Turbo da açık. Bununla alakası olabilir mi? Şimdiden teşekkürler...

Sistemim:
  • 4 GB RAM.
  • Intel(r) Core(tm) i5-1035G1 CPU @ 1.00GHz 1.19 GHz.
  • NVIDIA GeForce MX110 2 GB.
  • Windows 10 64 Bit.
  • Dizüstü bilgisayar.

4 GB RAM ile normal olması gerekir.

Yok reis CS:GO'da da öyle. CS:GO'yu sordum zaten The Forest'da da var dedim. Başlık değişmiş CS:GO ani FPS düşmesiydi.
Hocam The Forest optimizasyon sorunları olan bir oyundur, gayet normal bence.

Hocam başlık değişmiş benim asıl sorum CS:GO'daydı ona sistemim yetiyor ama onda da düşüyor FPS 10'lara.

Merhabalar, direkt konuya geçiş yapıyorum. CS:GO'da ya da The Forest'ta ani FPS düşüşü yaşıyorum. 60-70'lerden 10-20'lere düşüyor ve 1-2 saniyelik değil, tüm oyun boyunca. Hadi The Forest sistem gereksinimleri karşılamıyor ama CS:GO? LoL oynuyorum, LoL'de temiz 70-80 FPS. Bunun nedeni nedir? ThrottleStop kullanıyor. Bd prochot tiki yok, disable. Turbo da açık. Bununla alakası olabilir mi? Şimdiden teşekkürler...

Sistemim:
  • 4 GB RAM.
  • Intel(r) Core(tm) i5-1035G1 CPU @ 1.00GHz 1.19 GHz.
  • NVIDIA GeForce MX110 2 GB.
  • Windows 10 64 Bit.
  • Dizüstü bilgisayar.

Throttle stop da disable Turbo bildiğim kadarıyla GHz kısıtlaması yapıyor onun tikini kaldırmanız daha iyi olur diye biliyorum Intel kullanalı 4 yıl oldu en son ayrıca The Forest optimizasyon sorunlu bir oyun zaten Low da olsa Ultra da olsa aynı FPS aynı kasma değeri var.

Sebebi 4 GB RAM ile Windows 10 kullanmanız.

HM tamam hocam.
Throttle stop da disable Turbo bildiğim kadarıyla GHz kısıtlaması yapıyor onun tikini kaldırmanız daha iyi olur diye biliyorum Intel kullanalı 4 yıl oldu en son ayrıca The Forest optimizasyon sorunlu bir oyun zaten Low da olsa Ultra da olsa aynı FPS aynı kasma değeri var.

Hocam disable Turbo'yu kapatırsak yanmayalım işlemciyi :D

Geri
Yukarı