MX230 oyun performansı

the_ahmet

Decapat
Daha fazla  
AMD Ryzen 3 3200U işlemci, GeForce MX230 ekran kartı ve 8 GB RAM ile oyun oynamak istiyorum.
Sizce pes 20/21, CS:GO, Valorant, Far Cry 4 gibi oyunları iyi bir FPS ile oynayabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
AMD Ryzen 3 3200U işlemci, GeForce MX230 ekran kartı ve 8 GB RAM ile oyun oynamak istiyorum.
Sizce pes 20/21, CS:GO, Valorant, Far Cry 4 gibi oyunları iyi bir FPS ile oynayabilir miyim?
Bende MX150 var ve CS:GO'yu çok yüksek ayarlarda ortalama 65 fps'te oynayabiliyorum. Diğer oyunlar hakkında bir bilgim yok.

Bu gibi sorular için hazırladığım kısa deneme videosunu da paylaşayım:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

MX230 sahibiyim. Valorant'ı bir ara kurmuşum, oynamıştım. Çokça akıcı oynamıştı. Fakat MX230 ekran kartıyla oyun oynamak zor. Dizüstü özel kart. İş için kullanılıyor genelde. Fakat arkadaşların dediğiyle çok zıt geldi bana. CS:GO'da 160 civarı alıyordum(Özel Ayarlardı.).Far Cry 4 oynatır zannımca. Valorant'ı rahatça oynatır. Fakat ani FPS düşüşleri olabiliyor ve keskin düşüşler. Bir süre sonra düzeliyor. Yani bana göre ortalama oyunları oynatabilecek kapasitede. GTA 5 de oynuyordum. Tabii FPS bende daha yüksek olabilir. Çünkü 1080p değil, 768p oynuyordum ben.
Pes hakkında bilgim yok.

Arkadaşlar RTX beklentisinde herhalde.
Valorant ve CS:GO rahat akıcı oynatır diğer oyunlarda da (tahminen) 20-40 FPS verir diye düşünüyorum.

Hayır yani anlamıyorum. MX230 iyi bir kart değil. Fakat Valorant'ı zor oynatır, 20-30 FPS CS'de alır gibisinden konuşmak da çok saçma. MX230 sahibiyim. Dediğiniz oyunların çoğunu oynadım. Valorant, CS:GO, GTA 5 vb. oynamıştım. Performansları da kötü değildi. 20 FPS demek çok saçma. CS'de 30 FPS 10 yıllık bilgisayarı olan arkadaşım alıyor. Bu kartsa 2019 çıkışlı. Pes oynar mısınız, oynayamaz mısınız orasını bilemem. Çünkü Pes oynamadım. Far Cry oynatır diye düşünüyorum. CS:GO oynatır, Valorant da oynatır. Fena olmayan değerler alır. Fakat beklentiye kapılmamak lazım. Örneğin yeni nesil oyunları zerre oynatamaz. Kısaca bu kart ofis bilgisayarları için kullanılıyor. Fakat az da olsa oyun oynama imkanı sunuyor.

Geri
Yukarı