MX450 GDDR6 iade edilmeli mi?

hundredfifty

Decapat
Daha fazla  
20VD00D7TX Lenovo ThinkBook 14 1135G7+MX450 kombini cihazı alıp testlerimi yaparken 69-71 derecelere ulaşınca MX450'nin GDDR6 5001 MHz bellekleri 3000 MHz'ye düşerek FurMark testsinde FPS'i 42'den 24'e düşürmektedir. %40'dan daha fazla bir düşüş yaşanıyor. Sıcaklık 58-60 derecelere düştüğünde değerler normal seviyelere dönüyor. Servise mail attım ısınmada FPS düşüşü normaldir diyor. Isıdan sebep GPU çekirdek saat hızı düşüşünü anlarım GPU temel hızı kendini koruyor. Hızın düşüşü GDDR6 ekran kartı belleklerinde. 1.5 dakikada hızın düştüğü cihaz dahili grafikten daha kötü hale geliyor. Bu durumda cihazı iade etmeli miyim yoksa farklı bir çözümü var mıdır? Yardım için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ağır yük için tasarlanmış bir ürün değil öncelikle. Bu segmentte rekabetçi oyunlar dışında uzun süreli peformans beklemek hayal kırıklığı olur. Ancak sizdeki sorun genel mi değil mi bunu bilmek gerekli. Bu tür kompakt ürünlerdeki MX350 vs. kullanan üyeler bilgi verirse daha net konuşabiliriz. Iade edin tabii ki sonuca göre.

Witcher gibi oyunlar oynancaksa MX serisine sahip laptop alınmaz 1650 sahip bir laptop alman gerekir MX seni tatmin etmez.

Yorumlarınız için teşekkürler. Sorunun sadece oyun ve yüksek fps beklentisi olmadığını ileteyim. Sorunumuz yukarıda da belirttiğim gibi boost frekansı 1575 MHz ile başlayıp 1395 GPU temel frekans hızı kendini 1395 MHz ile koruyor. Ben bursa 1575 ce çalışsın istemiyorum 5000 mhz bellekler 5000 den 3000 e düşüyor hızın düşüşü GDDR6 ekran kartı belleklerinde kısmıdır. Webde bariz örneği olmayan bir durum. MX450 incelemelerin hiçbirinde 3000 mhz bellek hızı ile karşılaşmadım.

Son bir haftadır bu Laptop'a bakıyorum da sorununuzu çözebildiniz mi acaba? Bir de nereden aldınız, pek güvenilir bir site bulamadım da.

Yeni konular

Geri
Yukarı